2 důležitá vítězství pro juniory

Junioři se poprvé v kalendářním roce představili na domácí palubovce. V sobotu přivítali Slavoj Litoměřice a v neděli do Žitné ulice přijeli kondoři z Liberce. Naši hráči oba zápasy vyhráli a připsali si tak důležitá vítězství do extraligové tabulky.

Sokol Pražský vs Slavoj Litoměřice 88:64 (28:6, 51:18, 72:44)

Do zápasu se Slavojem jsme vstupovali s jasným cílem nepodcenit a hrát rychlý agresivní basketbal. Soupeř navrch k zápasu nastoupil pouze se šesti zdravými hráči. Od úvodu jsme naši taktiku naplňovali. Agresivně jsme bránili s cílem zamezit lehkého nájezdu do naší obrany a následně jsme přecházeli do rychlých protiútoků, z kterých jsme trestali. V postupném útoku nám dobře putoval míč z ruky. V 5. minutě jsme už vedli 13:0 (a to jen díky naším špatným trestným hodům). V druhé čtvrtině se soupeř více osmělil, my jsme bohužel lehce povolili v obraně a nechali soupeři několik otevřených trojek, které proměnil. V půlce zápasu jsme přesto vedli 51:18. Na poločasové poradě jsme se snažili hráče upozornit, aby neusnuli na vavřínech, udrželi koncentraci a pokračovali v nastaveném tempu a stylu hry. Bohužel však opak byl pravdou! My jsme zhoršeným soustředěním naprosto vypadli ze hry. Nechali jsme soupeře lehce vnikat do vymezeného území, z kterého si vyhazoval míče do otevřených pozic a trestal nás. Nekoncentrovaně jsme řešili soupeřovy clony a Litoměřice se osmělovaly stále víc. V útoku jsme si přestali půjčovat míč a především nám začal chybět pohyb hráčů bez míče. Zápas jsme sice dovedli podle skóre k jasnému vítězství, ale naprosto zbytečně jsme si zkazili dojem z dobře rozehraného utkání a výkonu. Pozitivem aspoň bylo, že jsme mohli zatížení rozložit mezi všechny hráče a ušetřit síly na druhý den.

Statistiky z utkání SP vs Slavoj Litoměřice

Hodnocení hráčů : 1. Barac, 2. Tax, 3. Gottfried

Sokol Pražský vs Kondoři Liberec 75:69 (20:16, 43:34, 56:59)

V neděli k nám zavítali liberečtí Kondoři, s kterými jsme na podzim první duel prohráli. Od úvodu zápasu se hrál svižný basketbal. My jsme opět vycházeli z agresivní obrany, v které jsme se snažili nenechat se lehce obcházet v prvním kroku, aby si soupeř nemohl vytvářet následným vyhozením otevřené střely. Liberec se nás pokusil zaskočit zónovou obranu, s kterou jsme si díky rychlému posunu míče dokázali úspěšně poradit. V přestávce jsme tak vedli 43:34. V poločasové poradě jsme si vytyčili pokračovat v nastoleném stylu hry a zároveň se soustředit a hrát zodpovědně v úvodu druhého poločasu, abychom nedali šanci soupeři nás rychle dotáhnout. Nebyli bychom to ale asi my, kdybychom nepředvedli přesný opak! Začali jsme dělat hloupé chyby v obraně na základě špatné komunikace. V postupném útoku jsme přestali být trpěliví ve vypracovávání střeleckých pozic a hráli jsme staticky. Následně jsme za to inkasovali několik jednoduchých košů z rychlých protiútoků. Soupeř tak předvedl šňůru 13:0 a dostal se do vedení. My jsme se začali konečně trochu probírat až po 5 minutách hry. Zase jsme začali být agresivní při řešení clon soupeře a dobře doskakovali. V útoku jsme si opět začali půjčovat míč a hlavně jsme byli úspěšní při zakončování z podkoše. Úvod poslední čtvrtiny byl bitvou mezi oběma týmy, které se přetahovaly ve vedení. Na našich hráčích však byla vidět větší chuť vyhrát. V půlce čtvrtiny se nám zranil Iki při ošklivém pádu na hlavu. Po nezbytném ošetření se však vrátil do hry a byl to právě on, který zavelel k závěrečnému náporu na obou stranách hřiště a konečnému zlomení odporu Liberce. I když nás v závěru moc nepodrželi trestné hody (10/4 v posledních 2 minutách) přesto jsme si připsali pro nás důležité a za náš výkon naprosto zasloužené vítězství.

Statistiky z utkání SP vs Kondoři Liberec

Hodnocení hráčů: 1. Barac, 2. Gottfried, 3. Ngatse, 4. zbytek týmu (až na prvních 5 minut druhého poločasu)

Připsali jsme si dvě vítězství, která jsou pro nás hodně potřebná. Jsem však především rád, že hlavně kluci v nedělním zápase ukázali svou správnou tvář a touhu po vítězství. Za nedělní výkon (až na zmíněných pět minut druhého poločasu) si zaslouží pochvalu. Musíme ale v započaté práci a intenzitě pokračovat především na tréninku. Je vidět, že to může nést „ovoce“.

Zároveň děkujeme všem divákům za podporu během celého víkendu!