Druhá zastávka družstva U15 v soutěži EYBL

O uplynulém víkendu náš tým U15 odehrál své zbylé zápasy soutěže EYBL. Po domácím turnaji pořádaném v Brandýse nad Labem, jsme tentokrát zavítali na horkou Srbskou půdu do města Arandjelovac. V Srbsku se nám nevedlo vůbec špatně, a tak jsme si odvezli kladnou bilanci 3výher a 1porážky. Celkově jsme naše působení v této soutěži odehráli s bilancí 5výher a 3porážek.

Arandjelovac, Srbsko

Na dalekou cestu jsme se vydali již ve čtvrtek v ranních hodinách, kdy nám svá auta zapůjčila firma Peugeot a Citroen ze skupiny Emil Frey. Tyto vozy nám zajistili pohodlnou a klidnou jízdu, a tak jediné co nás na cestě zdrželo byly kontroly na hranicích. Naštěstí jsme měli dostatek času na přípravu před zápasy, neboť jsme první zápas sehráli až v pátek od 16:OO.

Prada Replica Handbags

Sokol Pražský : Szolnoki Sportcentrum 68:47

Hned od začátku turnaje, jsme se prezentovali tvrdou a celoplošnou obranou, a to nám neslo ovoce. Nic jsme neponechali náhodě a hlavně díky dobré obraně jsme vedli již v poločase 37:19. I 3čtvrtina byla z naší strany velmi povedená a kluci v hlavách již trošku povolili. To vedlo k tomu, že jsme poslední čtvrtinu prohráli ale to nás v celkovém součtu nemuselo mrzet, protože jsme ostatním soupeřům ukázali že basket hrát umíme a musí s námi počítat.

Sokol Pražský : BC Ajdovscina 96:41

Asi náš nejpovedenější zápas za celý rok. Skvělý nástup do utkání, kdy si již po první minutě musel soupeř brát timeout za stavu 7:0. To jim nebylo příliš platné a kluci předváděli velmi pohledný basketbal. Balón v útoku putoval od hráče k hráči, což byl důsledek na naše družstvo nevídaných 21asistencí. Soupeři jsme brali balony ještě před přechodem půlky a dokázali jsme jednoduše skórovat. Jediné co nás může v tomto zápase mrzet je neproměnění pomyslné hranice 100bodů.

Sokol Pražský : Debreceni Kosarlabda Akademia 65:58

Dle předešlých výsledků mělo jít o jasný zápas v náš prospěch. Bohužel tomuto pocitu jsme podlehli až příliš a soupeř nás tvrdě potrestal. Pár nedotažených situací v počátku zápasu nás stály herní pohodu a trápení během celého zápasu. Kluci si vyzkoušeli, že každý zápas je jiný a nikdy nemůžete dát na předešlé výsledky. Nic méně jsme dokázali v sobě najít sílu a tento spíše bojovný a nepříliš pohledný zápas dotáhli do vítězného konce. Za zmínku snad jen stojí hrubé a nevhodné chování trenéra soupeře, které naše hráče mnohdy zajímalo víc než dění na hřišti.

Sokol Pražský : Oxygen Orange1 56:83

V tomto zápase nám šlo o hodně. Pokud bychom vyhráli větším, něž 10bodovým rozdílem mohli jsme ještě teoreticky pomýšlet na postup ze skupiny. Bohužel pro nás, se soupeř odhodlal k ne příliš časté, hlavně v této kategorii, zónové obraně. I když jsme tento jejich záměr očekávali, neboť tímto stylem vyhrál již předešlá utkání nedokázali jsme si s touto obranou v rozhodujících chvílích poradit. Poločas jsme prohrávali celkem jasně 25:42 , ale kluci nic nezabalili a ve třetí čtvrtině jsme se dokázali dostat dokonce na rozdíl 4bodů. To ale bylo z naší strany maximum, a zbytek zápasu byl pod taktovkou italského týmu. Naše zklamání vyvrcholilo poslední čtvrtinou, kdy soupeř dominoval a došel si pro vítězství.

Celkově se nám ale tento závěrečný turnaj povedl a musíme být spokojeni. Pokud takovéto výkony budeme předvádět i v domácí soutěži, můžeme letos opět pomýšlet na ty nejvyšší příčky v extralize U15! Individuální ocenění si za náš tým odvezl Ondra Hauzer jako člen ALL Star pětky, a Adam Růžička jako nejlepší hráč týmu.