Nepovedený víkend juniorů

Junioři odehráli v předposledním kole základní části extraligy poslední zápasy na venkovních hřištích. Oba zápasy se jim nepovedly. V sobotu prohráli v Plzni s místní Lokomotivou 90:72 a v neděli schytali velký debakl od GBA Europe 108:41.

BK Lokomotiva Plzeň vs Sokol Pražský 90:72 (19:23, 46:43, 70:59)

V sobotu jsme nastupovali s vědomím, že je to pro nás hodně důležitý zápas, pokud se chceme dostat do play off. Začali jsme velmi aktivně a snažili jsme se dodržovat taktiku s cílem využívat rychlý přechod na útočnou polovinu. Zodpovědně jsme i bránili klíčové hráče soupeře, ale dali jsme šanci rozehrát ostatním hráčům. V druhé čtvrtině nám soupeř začal oplácet stejnou mincí a trestal nás z rychlých protiútoků. V půlce druhé čtvrtiny se soupeř díky využitým otevřeným střelám dostal do mírného vedení. My jsme nesložili zbraně a k Plzni se dotáhli na poločasový rozdíl 3 bodů. Věděli jsme, že potřebujeme zlepšit do druhého poločasu obranu. To se však nestalo a soupeř nás přehrával ve hře jedna na jedna, případně si úspěšně doskakoval odražené střely. Stále jsme ale drželi vyrovnaný zápas. V posledních třech minutách nám soupeř odskočil 13:1. My jsme se v tu chvíli nechali zbytečně rozhodit několika výroky rozhodčích, i když jsme se na to před zápasem připravovali. Na začátku poslední čtvrtiny nám soupeř opět odskočil a bylo po zápasu.

Statistiky z utkání Lokomotiva vs SP

GBA Europe vs Sokol Pražský 108:41 (33:7, 55:18, 89:33)

V neděli jsme nastoupili proti leadrovi soutěže ze Stodůlek. Soupeř do zápasu vstoupil velmi dravě. Na nás bohužel bylo vidět, že máme v hlavách sobotní prohru z Plzně a že jsme se přišli zápasu pouze z „povinnosti“ zúčastnit a až na pár světlých výjimek jsme nebyli schopni soupeři jakkoliv konkurovat. Víc asi není potřeba dodávat.

Statistiky z utkání GBA vs SP

Za 14 dní hrajeme poslední zápasy základní části na domácím hřišti proti Pardubicím (sobota 16:00) a SAM Brno (neděle 10:30). Pokud si chceme udržet šanci na play off, musíme oba zápasy vyhrát.