7. místo po základní části extraligy

Junioři v posledních dvou zápasech základní části extraligy přivítali ve své hale Beksu Pardubice a SAM Brno. Oba zápasy zvládli a připsali si v nich potřebná vítězství. Obsadili tak konečné 7. místo v základní části extraligy a po třech letech si zahrají play off!

Sokol Pražský vs Synthesia Pardubice 69:68 (9:10, 29:22, 52:44)

Před úvodním zápasem víkendu jsme nebyli v úplně ideálním zdravotním rozpoložení. Někteří hráči ještě neměli 100% doléčené šrámy z předcházejících zápasů a k tomu nám další ulehli se začínající virózou. Nicméně znali jsme důležitost zápasů, a proto všichni hráči k zápasu nastoupili, i když někteří pod prášky. V první čtvrtině jasně dominovaly obrany nad útoky na obou stranách hřiště. V úvodu druhé čtvrtiny nám soupeř odskočil na menší rozdíl. My jsme začali zodpovědněji bránit a především jsme dobře doskakovali odražené střely soupeře a náskok stáhli. Poslední dvě minuty naopak patřily nám. Agresivní obranou a následnými rychlými brejky, nájezdy do nepřipravené obrany soupeře a především bodovou šňůrou 11:0 jsme se dostali do poločasového vedení 29:22. V úvodních minutách druhého poločasu jsme se lehce hledali. Pak jsme se ale uklidnili a pokračovali jsme ve hře na útočné polovině z konce prvního poločasu. V průběhu čtvrtiny jsme se dostali až do 17 bodového náskoku. Soupeř vsadil na jednu kartu a přidal na agresivitě v obraně. Poslední minutu díky naším chybám při řešení clon a nepozornosti v útoku vyhrál 8:0 a my jsme mu tak zbytečně dali šanci vrátit se do zápasu. Poslední čtvrtina už byl jeden velký boj, kterému ještě pomáhalo bouřlivé publikum velmi slušně zaplněného hlediště. Soupeř dál pokračoval v agresivní obraně a na nás se začala projevovat únava z úzké zápasové rotace. Pardubice se zároveň rozstřílely i z větší vzdálenosti a trestaly naše chyby při rotaci v obraně. Do posledních dvou minut jsme přesto šli s mírným vedením my. Pardubice díky dvěma úspěšným trojkám v poslední minutě srovnaly skóre.  Dokonce měly na ruce i potenciální vítěznou střelu. Nedali ji, Riči doskočil míč a po faulu na něj proměnil jeden trestný hod, který byl vítězný.

Statistiky z utkání SP vs Pardubice

Hodnocení hráčů: 1. Barac, 2. Šícha, 3. Hibala

Sokol Pražský vs SAM Brno 94:44 (24:19, 50:21, 71:29)

V neděli jsme nastoupili proti, poslednímu celku soutěže, Brnu. Do zápasu jsme měli pomalý start, přesto jsme se začali postupem času v útoku prosazovat. V obraně jsme však nechávali velké mezery a 19 inkasovaných bodů bylo zbytečných. V druhé čtvrtině jsme začali agresivně bránit a vyhráli ji 26:2. Zbytek zápasu se pak již dohrával, protože soupeř nekladl žádný velký odpor. Kaňkou zápasu bylo zranění Felixe pět sekund před koncem.

Statistiky z utkání SP vs SAM Brno

Hodnocení hráčů: 1. Zmeškal, 2. Gottfried, 3. Šícha

V základní části extraligy končíme na 7. místě a po třech letech si tak konečně družstvo juniorů zase zahraje play off! V něm vyzveme družstvo GBA. První dva zápasy se odehrají na jejich palubovce  30.-31.3.

Zároveň děkujeme všem fanouškům za sobotní podporu v hledišti.