Nevydařená první dvě kole Exl. U17

Trošku netradičně jsme začali první kolo extraligy U17 v týdnu. Důvodem bylo vystoupení našich hráčů U16 na turnaji EYBL v rumunské Kluži.

Sokol Pražský – SAM Brno 83:94

Bohužel vstup do tohoto zápasu, a celkově do celé soutěže, se nám vůbec nepovedl. Stav 0:11 donutil trenéra k prvnímu oddechovému času. Bohužel ani tento signál na hráče nezapůsobil, a skóre narůstalo až na hrozivých 3:22. Bohužel tento hrůzný začátek udal ráz celého zápasu, a i přesto že jsme se dokázali v zápase dostat na dostřel 4 bodů ve třetí čtvrtině, více nám už soupeř nedovolil a šnůrou 2:12 opět odskočil na dvouciferný rozdíl. Tento rozdíl se držel až do konce utkání.

Sokol Pražský – Tygři JBC Brno 74:85

Ve druhém zápase se vstup do utkání podařil zachytit, ale přesto jsme na konci první čtvrtiny polevili a nechali si uskočit soupeře na 12:19. Tentokrát vstup do druhé čtvrtiny byl z naší strany špatný a soupeř odskočil na 20:36. Nám se ale podařilo zapnout a šnůrou 16:0 jsme dokázali vyrovnat skóre na poločasový stav 36:36. Během této šňůry nás bylo plné hřiště hráči spolu komunikovali, žila lavička a najednou byl basket tak jednoduchý. Vstup do druhé poloviny zápasu byl vyrovnaný a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Bohužel opět špatný úsek mezi 4-7 minutou zápasu, kdy naopak převedl soupeř šňůru 0:12 nás stálo zápas. Ve zbytku zápasu jsme už nenašli sílu tento náskok soupeře umazat.

Celkově jsme do začátku soutěže nevstoupili vůbec dobře. Špatná týmová obrana, problém se silnou a slabou stranou a hlavně komunikace, to jsou hlavní faktory našich proher. Pokud budeme od soupeřů dostávat 80 a více bodů, jen těžko budeme pravidelně vyhrávat.

První zápasy nám ukázaly na čem musíme velmi rychle zapracovat, jestli chceme uspět v dalších kolech na domácí palubovce proti týmům z Ostravy!