Prohry na domácím hřišti

Junioři poprvé v této sezóně zavítali na domácí palubovku. V sobotu hostili BA Nymburk a v neděli se utkali v derby USK Praha. Oba zápasy se jim však nevyvedly a odešli z nich poraženi.

Sokol Pražský vs BA Nymburk 86:95 (18:25, 37:54, 64:71)

Do zápasu jsme měli velmi dobrý start. Aktivně jsme bránili a v útoku jsme si velmi dobře půjčovali míč. Ve 4. minutě jsme proto vedli 11:5. Nymburk se ale oklepal a začal hrát v útoku agresivněji směrem do koše. My jsme začali nedůsledně bránit. Místo abychom chtěli hráče zastavovat na nohách tak jsme si připisovali jeden faul rukama za druhým a jako při prvním zápase sezóny v Kolíně jsme soupeře posílali na čáru trestného hodu. V druhé části se nic nezměnilo. Soupeř nás přehrával tvrdými nájezdy do koše a my jsme nebyli schopni adekvátně ubránit situaci 1 na 1, případně si správně pomoci ze slabé strany a následně dorotovat hráče. Chyběla nám také jakákoli komunikace v obraně, nebo spíš vůbec ochota spolu mluvit.

Ve třetí čtvrtině jsme začali stahovat náskok soupeře zodpovědnější obranou a především větší chutí všech hráčů pracovat na obranné polovině. V osmé minutě jsme se na soupeře dotáhli na rozdíl jednoho koše. Bohužel v tu chvíli soupeř trefil dvě slepené trojky a nám naopak naše střelecké pokusy v koši neskončily, takže soupeř nám opět odskočil. Ve čtvrté čtvrtině jsme chtěli opět soupeře dotáhnout, ale bohužel opět jsme nezodpovědně bránili a soupeř k tomu trefil některé otevřené střely z delší vzdálenosti. Nám opět na druhé straně hřiště opět nepřálo štěstí, když naše střely minuly cíl a soupeř si dokráčel pro vítězství. Už po zápase jsme si řekli, že druhý den ale potřebujeme lépe bránit, pokud chceme pomýšlet na lepší výsledek. Jenže…

Statistiky z utkání SP vs Nymburk

Sokol Pražský vs USK Praha 65:104 (14:23, 29:54, 54:83)

Od úvodu zápasu jsme věděli, že bude hodně důležité, jak se popereme s výškovou převahou soupeře na doskoku. A samozřejmě jsme chtěli i lépe bránit. Opak byl však pravdou. Na obranné polovině jsme po celý zápas „hořeli jak papír“. Nebyli jsme schopni dodržet základní pravidla při obraně 1 na 1, řešení clony na míč a bez míče, výpomoci na slabé straně. Soupeř nás školil v rychlosti, přesnosti i důslednosti. V útoku naopak míč zbytečně pomalu putoval z ruky a my jsme se trápili s nájezdy do vysokých obránců, případně na poslední míč vyhazovali na perimetr. Bohužel poločasovou přestávkou se moc toho nezměnilo a my utrpěli v pražském derby debakl.

Statistiky z utkání SP vs USK Praha

Těžko můžeme v utkáních uspět, pokud budeme dostávat v průměru přes 90 bodů na zápas!!! To bychom si měli začít uvědomovat a hlavně s tím něco začít dělat!!! Proto, aby mohl být hráč na útočné polovině úspěšný, potřebuje mít osvojeny určité basketbalové dovednosti. Na obranné polovině je ale v první řadě důležitá vůle, chuť chtít ubránit a komunikovat mezi sebou (a to se hráči učí už od minižáků!). Na trénincích se tak budeme muset zaměřit hlavně na práci v obraně.

Zároveň nemáme následující čtyři kola úplně jednoduché rozlosování v podobě venkovních zápasů na hřištích top favoritů letošní extraligy. Nezbývá nám než pořádně zabojovat!