Vstup U17 do extraligy

Kadeti jako jedni z posledních týmů SP zahájili svou sezónu prvními zápasy na domácí palubovce proti týmům z Ostravy – Snakes Ostrava a NH Ostrava. V obou zápasech si shodně připsali vítězství o 21 bodů. Jejich výkony na hřišti byly však rozdílné.

Sokol Pražský vs Snakes Ostrava 59:38 (19:7, 33:23, 43:29)

Po skoro 2 měsících přípravy jsme se konečně dočkali prvního zápasu. A na klucích to bylo patřičně znát a do zápasu vlétli pořádně nažhaveně. Z dobré agresivní obrany (jako celý zápas) jsme vyráželi do rychlých protiútoků. První čtvrtku jsme naprosto opanovali a jen díky našim nepřesnostem jsme ji nevyhráli větším rozdílem. V druhé čtvrtině se soupeř lehce oklepal a začal s námi hrát vyrovnanou partii. V druhém poločase jsme se začali neuvěřitelně trápit na útočné polovině, kde jsme nebyli schopni skórovat i z těch nejjednodušších pozic. Naštěstí se nám v obraně dařilo stejně jako v prvním poločase a navrch soupeř byl v útoku ještě více „bezzubý“ než my. Za třetí čtvrtinu dal jen 6 bodů (2x za tři body). Ve čtvrté čtvrtině jsme se přeci jen střelecky „vzchopili“ a po zásluze si připsali první vítězství v extralize.

statistiky SP vs Snakes

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Burda , 2. Barac, 3. Hibala

Sokol Pražský vs. NH Ostrava 78:57 (29:8, 47:22, 61:41)

Druhý den jsme se utkali s druhým ostravským týmem NH Ostrava. Opět jsme do zápasu vlétli jako dravci a po první čtvrtině to vypadalo na naši slušnou kanonádu. Soupeř na nás postavil zónovou obranu, která nás dostala z rytmu (bohužel pro zbytek zápasu). Začali jsme najednou neuvěřitelně zmatkovat (28 ztracených míčů v tomto zápase je naprosto neakceptovatelné) a hrát individualisticky, kdy si každý chtěl něco na hřišti zkusit, nebo jsme se alibisticky někam schovávali. Bohužel jsme hlavně přestali týmově bránit. Když se k tomu přidala ještě nesoustředěnost (nebo křečovitost) při zakončení z podkoše, soupeř zákonitě ožil a začal hrát aktivněji. My jsme se bohužel až do konce zápasu nedokázali dostat do rytmu, abychom zase hráli týmově jako v první čtvrtině a druhý poločas tak všichni přihlížející jen čekali, kdy tato „show“ skončí.

statistiky SP vs NH Ostrava

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Barac, 2. Burda, 3. Manas

Máme za sebou konečně první zápasy extraligy a první dvě výhry. Myslím si, že obranná hra vcelku fungovala. Přesto bylo jasně vidět, že máme na čem pracovat. A to především na vzájemné komunikaci, respektování se na hřišti, soustředěnosti a vnímání, co se na hřišti vlastně děje a na to pak správně reagovat..

Za 14 dní nás čeká sobotní zápas na půdě Lokomotivy Plzeň a v neděli od 10:00 budeme hrát na základě žádosti soupeře doma s píseckými Sršni. Všichni naši fanoušci jsou na tento zajímavý zápas srdečně zváni!!