Na úvod roku 1:1

Junioři zahájili nový kalendářní rok na domácí palubovce. V sobotu hostili BK Pardubice a v dohrávce netradičně v neděli jsme nastoupili proti BC Kolín. I když cílem bylo připsat si dvě vítězství, tak jsme nakonec zakončili zápasy s bilancí 1:1. S Pardubicemi  jsme zbytečně prohráli 91:94 po prodl. a Kolín jsme porazili 83:77.

Sokol Pražský vs BK Pardubice 91:94 po prodl. (22:17. 48:42, 68:65. 84:84)

Do zápasu jsme zdravě vlétli a brzy jsme ospalé Pardubice přehrávali 10:0. Soupeř se však vzchopil a postupem času s námi hru vyrovnal. V útoku jsme hráli velmi dobře kolektivně a po dlouhé době nás podržela střelba z delší vzdálenosti. V druhé čtvrtině obraně jsme se však nevyvarovali zbytečných chyb hlavně na obranném doskoku. V druhém poločase jsme opět velmi dobře zahájili a v průběhu třetí dějství to vypadalo, že soupeř začíná odpadat. Bohužel v posledních dvou minutách třetí čtvrtiny jsme si nechali dát šňůru 11:0 a Pardubice se vrátily do hry. V druhé části poslední čtvrtiny jsme lehce soupeři opět začali odskakovat naši zlepšenou hrou na pár bodů. Bohužel jsme jim však náskok darovali našimi zbytečnými ztrátami a chybami. Zápas tak šel do prodloužení, kde jsme tahali od úvodu za kratší konec my. Nepodržely nás ani trestné hody (8/2 v prodloužení) a tak soupeř slavil vítězství, které jsme mu zbytečně nechali.

SP vs Pardubice

Sokol Pražský vs BC Kolín 83:77 (26:25, 40:43, 64:61)

Netradičně ve středu jsme nastoupili proti kolínskému týmu. Připravovali jsme se na to, že soupeř se bude snažit o hodně rychlý basketbal. V první čtvrtině jsme také s jejich přechodem a hlavně rychlou hrou jedna na jedna měli velké problémy. V útoku jsme stejně jako v sobotu hráli dobře kolektivně a dokázali jsme si poradit i s jejich zónovým presingem a následným přechodem do zónové obrany. V polovině druhé čtvrtiny jsme museli změnit styl obrany, protože jsme stále nestíhali bránit na nohou. To soupeře přibrzdilo. Vstup do druhého poločasu byl nakonec klíčový pro zbytek zápasu. Soupeř ho lehce "prospal" a my jsme se šňůrou 11:0 dostali do vedení, které jsme nepustili až do konce zápasu.

SP vs BC Kolín

Pardubicím jsme zbytečně věnovali vítězství stejně jako podzimní zápas s Litoměřicemi.  Pokud chceme stále pomýšlet na play off (a já věřím, že ano), tak musíme teď začít porážet i silné celky ze špičky tabulky. Musíme ale teď ukázat daleko víc mentální a morální síly, než v nás zatím je.