Na venkovních hřištích bez úspěchu

Junioři odehráli další dvě utkání na venkovních palubovkách. V sobotu prohráli v pražském derby v hale Na Folimance s místním USK 55:99 a v neděli po lepším výkonu prohráli 78:93 s BA Nymburk.

USK Praha vs Sokol Pražský 99:55 (32:14, 50:26, 71:39)

Do utkání jsme měli naprosto vlažný vstup, i když jsme od úvodu chtěli hrát agresivně. Nedůsledně jsme si vypomáhali při nájezdech soupeř, který tak lehce zakončoval, případně si připravoval otevřené střely za 3b, které proměňoval.Zároveň jsme bojovali s výškovou převahou na obranném doskoku. V útoku jsme si nedokázali trpělivě připravovat střelecké pozice proti kompaktně bránícímu soupeři. První čtvrtina tak jasně vyzněla pro soupeře. V úvodu druhého dějství jsme opět nezachytili úvod. I když jsme pak obraz naší hry (zejména obrany) zlepšili, tak naše energie do hry nebyla taková, abychom chtěli zápas nějak zdramatizovat a soupeře dotáhnout. Druhý poločas se už jen dohrával.

Statistiky z utkání USK vs SP

BA Nymburk vs Sokol Pražský 93:78 (24:32, 53:48, 72:59)

Od úvodu zápasu na obou stranách jasně dominovaly útoky nad obranami. Nám se skutečně v první čtvrtině dařilo v útoku naprosto vše. Soupeř se nás naopak držel takřka neomylnou střelbou za 3b. V druhé čtvrtině nás Nymburk rozhodil změnou obrany a odskočil nám na poločasových 53:48. Ve třetí čtvrtině jsme začali v útoku zbytečně chybovat a přestali jsme si zodpovědně připravovat střelecké pozice a soupeř nás potrestal rychlými protiútoky. Zároveň jsme přestali zodpovědně pracovat na obranném doskoku. Nymburk si tak udělal rozhodující náskok, který už nepustil. Přesto se určitě nemusíme za tento výkon stydět.

Statistiky z utkání Nymburk vs SP

Nyní nás čekají čtyři zápasy na domácí palubovce. Přijedou k nám sice velmi silní soupeři, přesto věřím, že se kluci budou chtít poprat o vítězství, protože vědí, o co hrají.