Hloupých pět minut stálo zápas

Muži mají za sebou první zápas skupiny o 7.-12. místo první ligy. Cestovali k němu do Pardubic, kde změřili síly s rezervou místní Beksy. Pikantností bylo, že družstvo domácích vedl náš bývalý dlouholetý trenér Adam Konvalinka. Ikdyž jsme celý zápas vedli, tak díky tristním posledním pěti minutám jsme nakonec podlehli 92:85

BK Pardubice B vs Sokol Pražský 92:85 (21:24, 41:51, 60:75)

Na zápas jsme odcestovali s nižší sestavou bez klasického hráče na pozici 5 a překvapivě to pro nás bylo po většinu zápasu výhodou. Do zápasu jsme vstoupili uvolněně s vědomím, že nemáme co ztratit. V útoku jsme dobře kombinovali a dobře četli obranu soupeře. V obraně jsme se srdnatě prali na obranném doskoku s vyššími hráči soupeře. V průběhu druhé čtvrtiny jsme lehce polevili na doskoku. Nicméně v útoku nám padly defacto všechny střely, které měly, a proto jsme po zásluze v poločase vedli. Ve třetí čtvrtině jsme pokračovali v našem uvolněném ale kompaktním výkonu a zdálo se, že soupeř začíná pomalu odpadat. Pak bohužel přišlo posledních pět minut zápasu a my obdrželi šňůru 20:2 po hloupých chybách na obou stranách hřiště, za které by se museli stydět i hráči dorostu či dokonce žáků :-(! Je to škoda a zbytečná prohra, protože jsme skutečně odehráli dobrých 35 minut zápasu.