Dvojička s Plzní se štěstím vítězná

O víkendu jsem za absence hlavního trenéra Kuby Kološe a hráčů základní rotace- Adama Růžičky, Tomáše Randýska, Jardy Polidara a Kuby Nového uspěli proti Plzni. Zápasy to nebyly pro diváka příliš atraktivní, a z naší strany se jednalo o velmi nepovedená utkání i přesto, že jsme dvakrát zvítězili.

Sokol Pražský – BK Lokomotiva Plzeň 80:68

V sobotním domácím zápase jsme otěže zápasu drželi od začátku pevně v rukou. Bohužel jen svou pohodlností a nekoncentrování na zakončení od prvních minut jsem soupeři neodskočili hned od startu, ale nechali jsme soupeře v naději, že má šanci na úspěch. Naši hru jsme začali aplikovat až ve třetí čtvrtině, kdy jsme několik zakončení provedli velmi efektně a všichni v hale to ocenili potleskem. Náš náskok postupně narůstal až na pěkných 25 bodů a zdálo se že si pohodlně dojdeme pro vítězství.  Bohužel v tu chvíli jsme začali létat v oblacích a nekoncentrovali se pořádně na hru. Toho soupeř plně využil a začal náš náskok stahovat. Svůj náskok jsme naštěstí udrželi, ale naše hra nebyla dobrá. Soupeř si vyzkoušel, že proti nám může hrát, a tak nás v neděli na plzeňské půdě nečekalo nic lehkého.

Sokol Pražský – BK Lokomotiva Plzeň 72:68

Nedělní venkovní zápas a oneman show v podání Matouše Jurmana! Za prvních 15 minut vedl Matouš 25:24 nad celou Plzní. Bohužel zbytek týmu až moc spoléhal na jeho střely a další hráči se nám nedostali do zápasu. Nulová kolektivní obrana, kdy nás hráči Plzně přehrávali 1na1 ze středu hřiště, zapříčinila vyrovnané utkání až do konce. Koncovku jsme naštěstí zvládli lépe my, a odvezli jsme si domu důležité dva body za výhru.

Bohužel celý víkend přinesl málo pozitivního. Jediné pozitivum bylo vítězství v obou zápasech a výkon Matouše Jurmana. Náš výkon měl úroveň kategorie U15 mnohdy U14. Rychlé, zběsilé tempo plné ztrát nesmyslných přihrávek, špatné čtení herních situací a další. Pokud kluci chtějí bojovat o playoff a hlavně v basketu něčeho dosáhnout, musí ještě hodně pracovat na své basketbalové inteligenci.