CEYBL kategorie U13 v Polském Zgorzelci

O víkendu nás čekal velmi náročný program, kdy jsme ve třech dnech odehráli 5 těžkých utkání.

Takovéto turnaje bychom potřebovali každý měsíc, abychom se herně zlepšovali, zvláště v individuálních dovednostech = driblink, přihrávky, 1:1

V prvním utkání se Zielenou Górou, s kterou jsme na 1. turnaji vyhráli, jsme se neuměli vypořádat se zónovým presem, a především naším špatným rozhodnutím, zbrklostí a nezkušeností jsme soupeři odevzdali spoustu míčů zadarmo. Do poločasu jsme do utkání vstoupili s chutí po vítězství a po třetí čtvrtině jsme vedli o bod. Poslední část hry byla z naší strany katastrofa, naopak soupeř zabral a výsledek 25:2 svědčí o všem. Konečný výsledek 51:75.

Ve druhém utkání s domácím Zgorzelcem jsme byli favoriti, už také proto, že jsme měli výškovou převahu. Tu jsme za celou dobu turnaje nedokázali naplno využít.  Vítězství se nerodilo snadno, po poločase sice vedení o 20 bodů, ale soupeř se nechtěl vzdát a třetí čtvrtku jsme prohráli 27:16. Naštěstí v poslední čtvrtce opět nastoupila nejsilnější sestava a 20bodový rozdíl jsme si pohlídali. Konečný výsledek 86:62.

Druhý den ráno jsme nastoupili proti týmu Písku, doplněným o hráče z Tábora a Českých Budějovic. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané, rozdíl ve skóre byl nejvyšší o 10 bodů. Naše snaha hrát 1:1 byla v pořádku, ale nebyla odměněna proměňováním trestných hodů 25/9!!!! Přesto těsné vítězství o 4 body se počítá. Konečný výsledek 51:47.

Program dne nám umožnil se podívat i do centra města, kdy jsme po historickém mostě přešli řeku Luzyckou Nysu a rázem jsme byli v německém Gerlitzu. Krásné historické centrum. Rychle zpátky do haly, kde nás čekal nejtěžší soupeř turnaje WKK Wroclaw. Soupeř úplně jiných kvalit, ve všech činnostech někde jinde, nás přehrál s lehkostí o 60 bodů. Tady se ukazuje morálka jednotlivých hráčů, poprat se do poslední minuty s vědomím takové porážky. Konečný výsledek 41:105.

Poslední den v neděli jsme měli šanci bojovat o třetí místo, pokud bychom porazili Harko Merlins, německého soupeře, který se opírá o dva vyšší hráče a jedno velmi šikovné křídlo. Rozdíl 15 bodů, které si soupeř vytvořil do poločasu jsme nakonec nedokázali zvrátit do konce utkání. Konečný výsledek 48:63.

Z našeho týmu byl zvolen Daniel Demčenko do All-stars týmu. Dan si tuto cenu, za jeho odhodlanost v celém turnaji, rozhodně zaslouží.

Celkové zhodnocení.

Turnaj nás nezastihl ve 100% zdravotní kondici, nicméně přes porážky, které třeba nemusely být, nás doufám poučí do další práce a vezmeme si každý z nás poučení, co máme zlepšit, na co se zaměřit. Nekvalitní palubovka, která nám nedovolila udělat chybu, nás nemilosrdně trestala, ale podmínky byly pro všechny týmy stejné.  Na druhou stranu zahrát si v tak velké aréně není úplně standard, ubytování a jídlo na vysoké úrovni, rozhovory a vše co patří k velkému turnaji to jsou vzpomínky na dlouho. Děkujeme Martinovi a Báře za skvělou organizaci a doufáme, že se uvidíme příští rok.

Fotky, rozhovory a další naleznete na CEYBL.