Utkaní U12 nám připravila první výhru i prohru

V sobotu 8.10. odehráli mladší minižáci své první zápasy. Bohužel byly jen dva, jelikož jsme v kvalifikační skupině C pouze tři týmy. Soupeři nám byli Jižní Supi a BA Sparta. I přes absenci dvou hráčů základní sestavy jsme měli pouze jediný cíl a to vyhrát obě utkání. Bohužel se nám cíl podařil naplnit pouze z 50 procent.

Sokol Pražský – Jižní Supi       68:19 (8:11, 22:0, 16:4, 22:4)

V prvním utkání jsme změřili síly s týmem Jižní Supi. Vstup do zápasu byl naprosto nekoncentrovaný a ne příliš energický. Důsledkem byla prohraná první čtvrtina! Od druhé čtvrtiny už jsme se zvedli, minimálně co se nastřílených a obdržených bodů týká. Bodů jsme ale mohli dát i o 40 více, bohužel naše proměňování vyložených šancí z podkoše bylo nedůrazné a často odfláknuté.

Sokol Pražský – BA Sparta       34:44 (11:6, 6:17, 15:9, 2:12)

Před druhým zápasem jsme věděli, že se bude jednat o poznání těžšího soupeře a že kdybychom do utkání vstoupili stejným způsobem jako proti Supům, tak nás bude soupeř tvrdě trestat. První čtvrtinu jsme začali solidně, kdy jsme vcelku zodpovědně bránili a tlačili se do koše. Soupeř dost fauloval a my tak měli možnost střílet spoustu trestných hodů. Od druhé čtvrtiny začali hrát hráči soupeře s mnohem větší lehkostí než my. Zatímco Sparta dokázala týmově kombinovat a posílat si míč z ruky, my jsme buď hráli individuálně a nebo jsme volili špatná rozhodnutí, což ústilo ve velké množství ztrát. Druhý poločas víceméně kopíroval ten první. Po třetí čtvrtině bylo skóre vyrovnané, ale v poslední části hry jsme se zmohli pouze k jednomu koši a se Spartou jsme tak zaslouženě prohráli.

Komentář trenéra: „Náš předvedený výkon vůbec nesplnil moje představy před zápasy. Začnu ještě fází před utkáními. Když máme sraz v 11:00, tak by měli být všichni připraveni v 10:55 a už se soustředit na utkání. S tím se pak pojí nedostatečná koncentrovanost na rozcvičení, u některých hráčů až ospalost. Během utkání jsem neměl úplně pocit, že jsme jeden tým. Zatímco 5 spoluhráčů na hřišti bojuje se soupeřem, tak na lavičce jsou hráči, kteří se raději věnují tomu, který z nich lépe bubnuje na buben. Moc se navzájem nepodpoříme, což je ale v týmu velmi důležité! Co se týká samotné hry, tak se nám krásně ukázalo v čem nás tlačí bota. Jsou to základní činnosti, jako je driblink, během kterého nám často utíkal míč. Jsou to přesné a kvalitní přihrávky. Střelba z podkoše, správné postavení v obraně, týmovost v útoku a mohl bych pokračovat. To je samozřejmě primárně na mně, abych začal věnovat těmto činnostem větší prostor a důraz na trénincích. Abych nepůsobil pouze negativně, tak se samozřejmě objevilo spoustu dobrých momentů a několik hráčů v utkáních naopak příjemně překvapili. Zároveň se stále bavíme o kategorii U12, která má ještě vše před sebou. Nicméně už v tomhle věku se musí kluci učit, že bez práce to nepůjde a nikdo jiný to za nás neodmaká. Konec konců jsem za prohru se Spartou rád, jelikož věřím, že to kluky zdravě naštve (mě taky :D), následující (nejen) měsíc do toho společně šlápneme a za měsíc, kdy budeme doma hrát proti stejným soupeřům, se ukážeme v úplně jiném světle a snad i s lepšími výsledky. “