Předposlední kolo základní části pro U14

V předposledním kole základní části jsme změřili své síly s dvěma spolupracujícími kluby. S BA Tygři Louny a BK Chomutov.

Sokol Pražský : BA Tygři Louny 127 : 19

V sobotním utkání jsme na svém hřišti přivítali náš spolupracující klub BA Tygři Louny. Hosté bohužel přijeli v oslabené sestavě, a pouze s 9hráči, což bylo znát i na výsledku zápasu. I přesto, že soupeř bojoval a hrál naplno celý zápas, naši kluci si došli pro jasné vítězství.

Sokol Pražský : BK Chomutov 93 : 46

V neděli jsme zavítali do Chomutova. První čtvrtku jsme odehráli ve vysokém tempu, a nic nenasvědčovalo tomu, že by jsme neměli dát další stovku v zápase. Příznivé skóre 29:6 předpovídalo, že se bude jednat o další snadný zápas. Opak byl ale bohužel pravdou. Zlepšená hra soupeře, a především laxnost v zakončení a přechodu na útočnou polovinu zapříčinil, že jsme druhou čtvrtinu vyhráli pouze 11:10. I přes jasné varování a apelování na zvýšení koncentrace, jsme další čtvrtinu vyhráli opět jen o bod a to v poměru 23:22. Až závěr patřil opět našim hráčům. Při snížení rotace hráčů, jako by se někteří dostali konečně do tempa a ukázali co v nich doopravdy je. Důkazem byla vyhraná čtvrtka 30:8. S výpadky koncentrace máme bohužel dlouhodobě problémy, a musíme na tom do dalších zápasů zapracovat. Zároveň si někteří hráči bohužel neuvědomují, co znamená koncentrace na zápas. Pokud se přístup a chuť porvat se o každý balón u některých hráčů nezlepší, tak to budou mít u nás na Sokole Pražském hodně těžké!!