Postup do extraligy

Mladší žáci měli náročný program třech zápasů v jednom týdnu. Výsledkově utkání zvládli a tyto vítězství je posunula do jarní části extraligy.

Sokol Pražský vs Jižní Supi 59:55 (20:8, 34:23, 46:41)

Netradičně ve středu nás čekalo pražské derby proti Jižním Supům, našemu přímému konkurentovi v boji o postup do extraligy žáků. Úvod zápasu byl nervózní z obou stran a první koš tak padl až ve čtvrté minutě utkání. Nám se povedlo vstřelit několik slepených jednoduchých košů a díky tomu jsme Supům na konci první čtvrtiny odskočili na 20:8. Od druhé čtvrtiny ale nastalo naše trápení. Dělali jsme hloupé školácké chyby v přechodové fázi. V postupném útoku jsme se udriblovávali do zatažené obrany soupeře. Vždy, když jsme dokázali soupeři přecijen odskočit na 10-15 bodů, tak jsme následně dali soupeři zbytečně šanci nás dotáhnout. Ve 4. minutě poslední čtvrtiny se soupeř dostal poprvé v zápase do vedení. My jsme ale zapnuli, začali být konečně důslední a zápas jsme doslova „dokopali“ do vítězného konce. Nicméně jednalo se o náš nejhorší výkon v sezóně a odkryl nám velké množství nedostatků.

Grizzlies Plzeň vs Sokol Pražský 21:107 (4:20, 8:61, 19:85)

Do sobotního ranního zápasu jsme měli velmi ospalý vstup. Byli jsme pomalí, nedůrazní a hlavně jsme se nemohli „skamarádit“ s místními koši. Ve druhé čtvrtině jsme konečně soupeři odskočili a bylo po zápase. Druhý poločas se pak dohrával. Opět jsme ale nepředvedli žádný úchvatný výkon, i když skóre tomu navenek neodpovídá.

Lokomotiva Plzeň vs Sokol Pražský 54:84 (24:24, 37:50, 46:65)

Do nedělního zápasu jsme nastupovali s třemi absencemi oproti sobotě. Začali jsme aktivně a v půlce první čtvrtiny jsme vedli 15:4. V druhé pětiminutovce jsme zbytečnými chybami dali soupeři prostor nás dotáhnout. Speciálně 24 obdržených bodů bylo zbytečně hodně. Od druhé čtvrtiny jsme začali předvádět daleko lepší výkon než v předcházejících zápasech. Aktivně jsme bránili a vyráželi k rychlým protiútokům. Soupeři jsme tak začali postupně odskakovat a zápas tak dovedli do přesvědčivého výsledku a konečně jsme předvedli lepší výkon než předcházející zápasy.

Hodnocení trenéra: „ Věděli jsme, že pokud tyto zápasy zvládneme, tak je to pro nás vstupenka do vytoužené jarní části extraligy. A možná tento fakt nám dost svazoval ruce. Speciálně ve středečním derby jsme se prezentovali velmi nervózním výkonem a dohrávali ho spíše v křeči. Bylo tak vidět, že máme ještě na čem pracovat, abychom zápasy v extralize, kde budeme pod daleko větším tlakem od soupeřů, zvládali. Nicméně jsem rád, že jsme zvládli nedělní zápas, když nám někteří hráči narychlo odpadli. Teď je potřeba se už konečně dát zdravotně dohromady, abychom mohli trénovat v dostatečných počtech. Za postup do jarní části extraligy jsme všichni moc rádi. Kluci si za svůj přístup zaslouží.“