První těžké zápasy U12

SP – USK Praha 45:61

Sobota, Jeneč 8.30 první utkání s USK Praha. Jako zmrzlí po cestě, ospalí a hlavou ještě v posteli, začalo i rozcvičení. Po domluvě se aktivita trochu zlepšila, nicméně výkon v zápase nikoli. Nebránili jsme, nedokázali jsme si poradit s jedním hráčem, který nám dal 12 bodů z 15!!! Aktivita na doskoku 0, ubránit bez faulu 1:1 0, pohyb v útoku 0. Druhá parta výkon trochu zlepšila, ale v podstatě, ale ani ne pohledně, jsme začali hrát až po poločase, kdy jsme se soupeři dokázali přiblížit na 7 bodů, to byl ale také poslední světlý okamžik při pomyšlení na výhru. Je to také o tom, jak hráči nastupují do hry. Andy začal hrát až po poločase a svou aktivitou v útoku střílel 8 TH (8/5), ale to je pozdě!
Chyběli nám doskoky, chyběl nám pohyb v útoku, a především nám chyběla agresivní obrana (6 hráčů 0 faulů)

Musíme nastupovat do utkání koncentrovaní a hlavně s chutí vyhrát!

SP – Tygři Praha 83:49

Měli jsme zápas volno, a tak jsme si mohli soupeře prohlédnout, jak se zlepšil. S USK Praha vyhráli Tygři asi o 30 bodů a kluci už měli v hlavách strach, jak dopadneme my. Tygři hrají tvrdý basketbal s rychlým přechodem do útoku na což jsem hráče upozorňovala. První pětka začala velmi dobře, dobře bránili a nebáli se hrát stejně rychle dopředu. Byť jsme prohráli 12:16 stále jsme drželi tempo a pozornost. Ta se nám bohužel vytratila v druhé části, když jsme nevěděli, kde máme hráče a soupeř to trestal. Postupem času jsme nenacházeli sílu se poprat o slušný výsledek.
Nehledejme chyby u rozhodčích, které nebudu hodnotit, ale sami u sebe. Každý mohl udělat daleko více práce pro tým. Takové zápasy by nás měli poučit a hlavně vidíme, co musíme zlepšit abychom byli alespoň rovnocenným soupeřem.

Věřím, že v dalších zápasech už budeme vědět trochu více :)

SP – USK Praha 39:54

Neděle ráno opět USK, tentokrát na domácí půdě v ZŠ Horáčkova.  První pětice začala velmi dobře. Dobře jsme bránili a důležité hráče jsme nenechali lehce skórovat. Svým výkonem potěšil Adam, kterého jsme dokázali využívat a za tuto část dal 10 bodů. Tuto čtvrtku jsme těsně vyhráli. V druhé části hry jsme opět dobře bránili klíčové hráče, ale sami jsme nebyli schopni dát koš. Přesto jsme se drželi v poločase na dosah 7 bodů. Druhý poločas byl boj, zranil se Adam a chyběl nám v útoku, přesto byla vidět i pěkná spolupráce, hra byla daleko lepší než včera, stále nám chybí pohyb v útoku, přesnost přihrávek. Za co musím pochválit byla zlepšená obrana, bojovnost a konečně chuť vyhrát, kdy lavička žila každým košem.

Velký stín na utkání vidím negativní emoce hráčů na obou stranách po některých rozhodnutí rozhodčího, který se snažil, ale základní přestupky neviděl. Hráči jsou sice malí, ale už základní chyby znají. Utkání to neovlivnilo, dojem z toho mi vzalo to malé množství radosti z některých hráčů.

SP – Sokol Kbely 90:22

Druhé utkání začalo velmi vlažným přístupem, z toho vyplývalo skóre v 4 minutě 8:6 pro Kbely. Teprve po domluvě jsme zabrali, začali jsme dobře agresivně bránit a hrát rychle dopředu a téměř všichni (Adam se zranil) dokázali skórovat. Pochvala za aktivitu patří Omerovi.

Shrnutí: 3 těžká utkání z kterých bychom si měli vzít poučení, abychom příště byli lepší. Zápasy o 70 bodů nás zlepšovat nebudou. Chtít na sobě pracovat, abych se více prosazoval, zlepšit obranu 1:1 čistě a tvrdě a zocelit emoce.

Poděkovat se patří fanouškům, rodičům za celý víkend!!!