Začátek extraligy U14

Mladší žáci mají za sebou začátek extraligy své kategorie. Odehráli pouze jeden zápas na své domácí palubovce a podlehli levhartům z Chomutova 68:80.

Sokol pražský vs BK Levharti Chomutov 68:80 (15:30, 33:45, 52:62)

První čtvrtina se nám nepovedla. Velmi špatně jsme bránili přechodovou hru soupeře a především jejich klíčový hráč Dvořák si s námi dělal, co chtěl a dal nám 25 bodů za čtvrtinu (celkem za zápas 39!). My jsme byli pomalí a nedůslední. V druhé čtvrtině se naše hra zlepšila, ale prali jsme se s obranným doskakováním a odstavováním soupeře. V druhém poločase jsme konečně více zapnuli, ale když jsme se dostali k soupeři na dostřel, udělali jsme trestuhodné chyby, případně jsme neproměnili vyložené šance. Navrch nám chyběla větší vůle něco s výsledkem udělat. Soupeř si proto závěr zápasu pohlídal, i když my jsme mu to dost ulehčili.

Komentář trenéra:Do zápasu jsme nastupovali po velmi dlouhé herní odmlce a vánoční tréninkové pauze a bylo to znát. Můžeme říct, že nás dnes porazil jeden hráč, kterého jsme nebyli schopni(ochotni) ubránit zejména v první čtvrtině. Přesně se dnes ukázalo, proč pro nás bylo důležité postoupit do extraligy. Zde už nám nebude tolik procházet laxnost v obraně a především menší vůle a bojovnost než u soupeře. Teď už opět na jedeme tréninkový rytmus a věřím, že kluci více zaberou a budou chtít hrát a vyhrát.“