U13: Ne příliš přesvědčivý víkend

13.-14.1. hráli nejstarší mini tři utkání. V těch nedělních jsme ale měli do ideálu daleko.

Sokol Pražský – BA Sparta                           72:48 (20:10 33:17 57:28)

Sobotní utkání proti Spartě se hrálo na ZŠ Horáčkova, kde není hřiště úplně největší, což místy zapříčinilo rychlé ucpání prostoru v oblasti koše. Samozřejmě to bylo pro oba týmy stejné.

S předvedenou hrou jsem vcelku spokojený. Chtěli jsme hrát po zisku rychle a přímočaře do koše. Bylo vidět, že se někdy šetříme ale to byly chvilkové pasáže. Co mi vadilo trochu více, byly ztráty kvůli předržování míče a obranný doskok- můžeme být pouze rádi, že soupeř netrestal vysoký počet druhých šancí pod košem. Jsem rád, že všichni hráči byli schopni se aktivně do hry zapojit.

Sokol Pražský – BA Radotín                         72:43 (23:6 36:17 49:39)

Zápas proti soupeři, kterého jsme letos ještě nepotkali. Soupeř měl výškovou převahu, kterou dokázal pod košem dobře využít. My jsme nebyli schopni vysoké hráče aktivně vytlačovat z bedny ven, ale zkoušeli jsme je pouze přeskákat, což se nám samozřejmě nepodařilo. Obranný doskok je činnost, se kterou bojujeme od začátku sezóny. V útoku jsme si pak zejména v prvním poločase moc nepůjčovali míč a při pokusech hrát jeden do tří obránců jsme ztráceli spoustu míčů. Druhý poločas jsme začali šňůrou 0:12, kdy jsme se po hloupých ztrátách ani neobtěžovali vracet do obrany. Radotín nás tak zaslouženě trestal. 3. čtvrtinu jsme prohráli 13:22!!!!!!!

V poslední čtvrtině jsme začali dobře bránit soupeřovo vyhazování a díky lehkým košům jsme si opět vzali zpět vyšší vedení.

Celkový obraz zápasu ale nebyl dobrý.

Sokol Pražský – Sokol Kbely                        77:30 (20:10 33:17 58:23)

Poslední utkání proti Kbelům vypadalo již lépe. Častěji jsme si půjčili míč a několika hezkými kombinacemi jsme si dokázali, že umíme hrát týmově a hlavně, že je to efektivní. Co nás sráželo, byl obrovský počet nedaných vyložených šancí. Snad 60 bodů jsme zahodili kvůli nedůraznému zakončení, kdy jsme si neporadili z blízké vzdálenosti.