První vítězství v extralize

Mladší žáci o víkendu odehráli další dva zápasy extraligy a ochutnali také první vítězství v nové soutěži. V sobotu prohráli s favorizovaným Pískem 54:83 a v neděli si vyšlápli v pražském derby na Jižní Supy 77:59.

Sokol Pražský vs Sršni Písek 54:83 (16:24, 35:49, 46:67)

V sobotu jsem již po třetí v letošní sezóně nastoupili proti píseckým sršňům. V úvodu soupeř působil lehce ospale, a tak jsme se ujali vedení 4:0. Soupeř se samozřejmě následně oklepal a v průběhu první čtvrtiny šel přes nás a svůj náskok v průběhu každé čtvrtiny vždy navyšoval. Nicméně my jsme až na poslední čtvrtinu bojovali. Bohužel jsme se ale nevyhnuli krátkým herním výpadkům, v kterých nás soupeř vždy spravedlivě trestal. Také jsme měli problém s doskokem a obecně s neutrálními míči, které daleko agresivnější soupeř lehce získával a my jsme na něj jen koukali. I tak jsme nepředvedli úplně špatný výkon.

Sokol Pražský vs Jižní Supi 77:59 (17:15, 35:29, 57:49)

V nedělním zápase jsme naopak hned v úvodu nechytli „střeleckou slinu“ a soupeř se dostal do vedení. Nás bodově probudila až Kiliho trojka s faulem. V první čtvrtině byl boj o každý míč. My jsme se v průběhu čtvrtiny začali srovnávat se zataženou obranou soupeře. Druhá čtvrtina byla podobná té první. My jsme zlepšili bojovnost a najednou jsme získávali neutrální míče. Stále nám ale chyběla správná agresivita v týmové obraně. Po změně stran se herní projev moc nezměnil. Slušné tempo hry z obou stran, ale také s hloupými chybami. Přesto jsme díky několika úspěšným trojkám lehce zvýšili náš náskok. V úvodu poslední čtvrtiny jsme si vybrali slabší chvíli. Po rychlém time outu jsme se ale oklepali, a naopak zabrali a finálně soupeři odskočili. Vyhráli jsme tak nakonec o 18 bodů, ale hlavně jsme se prezentovali slušným výkonem.

Hodnocení trenéra: „V první řadě jsem rád, že jsme se prezentovali lepší výkonem než 14 dní zpátky proti Chomutovu. Proti Písku jsme neodehráli špatné utkání, ale bohužel se ukázalo, že zatím ještě nedokážeme udržet bojovný a agresivní výkon po celé utkání a máme ve hře pasáže, kdy jsme nedůslední, a hlavně si vše chceme ulehčit a Písek nás za to vždy správně potrestal.

Nedělní zápas si kluci odmakali. Děláme sice hloupé chyby, ale jsem rád, že kluci bojovali a chtěli ten zápas vyhrát, což se jim finálně povedlo. Některé pasáže zápasů byly z naší strany slušné na obou polovinách hřiště a snad si kluci uvědomí, že je to správná cesta, i když se do ní stále mnou musí hodně tlačit.

Opět jsme se také přesvědčili, že extraliga je a bude náročná soutěž, a pokud chceme v zápasech uspět, musíme makat od první do poslední minuty. Zároveň musíme být důslední místo, abychom si různé věci jen naivně ulehčovali a vyhýbali se tak zodpovědnosti.“