U13: Další těžký turnaj PP

O víkendu hráli starší minižáci tři velmi těžká utkání. Jedno pak proti papírově slabšímu soupeři. Nebyli jsme kompletní, ale s tím se musí vypořádat většinou každý tým.

Sokol Pražský – BA Radotín                         49:24 (11:2 28:8 36:17)

První sobotní utkání proti Radotínu jsme zahájili dobrou obranou na hráče s míčem. Radotín si týmově příliš nepomohl, takže většinou šlo především o obranu maximálně dvou hráčů, jelikož se zbytek příliš nezapojoval. Díky kvalitní obraně jsme mohli těžit ze zisků a přečíslení, která jsme dokázali využít. V obraně Radotín bránil až od poloviny hřiště a my tak spíše dobývali. V druhém poločase jsme se místy uspokojili s vedením a vypouštěli časti hry, což se nesmí stávat! Ani když nás je na soupisce méně.

Sokol Pražský – Tygři Praha                         33:53 (8:11 17:25 29:32)

Proti Tygrům jsme první tři čtvrtiny dokázali víceméně držet krok. V poločase jsme prohrávali o 8 bodů, nicméně ve 3. dějství se kluci skvěle semkli a soupeře dostali pod tlak a nebojácnou hrou jsme doskočili na rozdíl 3 bodů. V poslední čtvrtině na nás však soupeř naskočil s velkým odhodláním, velmi agresivní nátlakovou obranou a my jsme se z toho psychicky složili. Vystrašení jsme se nechávali navzájem ve štychu a báli jsme se vzít odpovědnost na sebe při rozehrávce. Nebyl nikdo, kdo by tým dokázal uklidnit a nahecovat. Několika ztrátami v krátkém čase nám tak soupeř velmi rychle odskočil a poslední čtvrtka tak skončila v poměru 4:21. Velká škoda po bojovných výkonech v předchozích čtvrtkách. Lehce se asi projevila i užší rotace v utkání a ztráta dechu.

V celku ale utkání zaslouží kladné hodnocení a kluci pochvalu za dobré pasáže.

Sokol Pražský – USK Praha                          44:61 (7:17 14:29 27:46)

V prvním sobotním utkání jsme vyzvali USK Praha. Poločasy jako den a noc. Druhý velmi slušně zvládnutý. První jsme ale neodehráli dobře, především na obranné části. X-krát nám hráči soupeře zabíhali za zády, jelikož jsme nedokázali dobře upravovat postavení v obraně, tak abychom viděli svého hráče i míč. Když k tomu přičteme hromadu neproměněných vyložených šancí a trestné hody v poměru 5/29, tak jsme na vítězství bohužel pomýšlet nemohli.

Sokol Pražský – Tygři Praha                         48:75 (11:12 24:29 37:59)

Jestli v zápase s USK jsme byli ospalí v obranných činnostech, tak v tomto utkání jsme vyloženě chrápali!! Dělali jsme chyby v naprosto základních věcech. Všechny chyby ale pramenily z nesoustředěnosti, kterou si nedokážu vysvětlit. Stávalo se tak, že když soupeř vyhazoval pod svým košem, tak jsme bránili koš druhý. Soupeř si tak pouze naběhl pod koš a skóroval, to se stalo hned několikrát. Dali jsme si vlastní koš. Nezastavili jsme soupeře, který běžel sám od jednoho konce hřiště na druhý. Těžko říct, zda to bylo tím, že jsme hráli proti TYGRŮM, proti kterým máme místy až přílišný respekt nebo únavou nebo něčím jiným. Herní zkušenosti ale jinak nezískáme, musíme hrát těžké zápasy. Důležité je si z nich ale odnést ponaučení. Každý hráč jistě ví, co udělal dobře a co by naopak mohl udělat lépe! Kluci budou s každým zápasem nabývat na sebevědomí a jejich výkonu se budou zlepšovat, o tom jsem přesvědčen!