Další úspěšné zápasy pro U14

Tentokrát jsme ke klasickým víkendovým zápasům, přidali ještě čtvrteční předehrávku v Děčíně. Všechny zápasy skončili vcelku těsnými výsledky, přesto všechny vítězně pro naše hráče. Nadále tak vévodíme extraligové skupině A, kde jsme si zatím nepřipsali ani jednu porážku.

Sokol Pražský : BK Horejsek Děčín 70 : 46

K zápasu s Děčínem jsme vyrazili netradičně ve čtvrtek odpoledne. Jednalo se o odložený zápas z minulého hracího víkendu. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a koncentrovaně, kdy soupeř byl lehce zaskočen naší celoplošnou obranou. První čtvrtku jsme vyhráli 17 bodovým rozdílem a naši hráči v tu chvíli nabyli dojmu, že vše půjde samo. Postupně se zlepšující soupeř byl v dalším průběhu zápasu velice kvalitní konkurenci a ve třetí čtvrtině nás dokonce přehrál. I přes zlepšený výkon domácích jsme si z Děčína odvezli zaslouženou výhru.

Sokol Pražský : USK Praha 64 : 57

První zápas dvojutkání s USK jsme odehráli na domácí palubovce. I přes jasné pokyny před zápasem jsme nechali rozehrát klíčové hráče soupeře, a měli jsme co dělat abychom zápas vůbec vyhráli. Soupeř nám v první půli svou zataženou obranou dělal velké problémy, ale kluci si nechali o poločase poradit, rozpohybovali soupeřovu obranu a začali hrát konečně 1na1 do koše. Rozhodující trhák přišel až na začátku 4čtvrtiny, kdy naši kluci získali několik balónů svou agresivní obranou, a strhli zápas na naši stranu.

Sokol Pražský : USK Praha 63 : 56

Ve druhém utkání jsme zavítali k hostům na Folimanku. Vzhledem k vyrovnanému průběhu předešlého zápasu, slibovala nedělní odveta další zajímavý zápas. Za stavu 12:12 si klíčový hráč hostí udělal výron kotníku, a to ovlivnilo průběh celého zápasu. Od té doby naši hráči začali postupně navyšovat své vedení, které narostlo až na 24 bodů. Naši hráči bohužel začali již po 3 čtvrtině oslavovat vítězství na Folimance, a v posledním dějství předváděli na hřišti zcela jiný sport než basketbal. Soupeř tak na konci ještě cítil šanci na vítězství, a naši kluci měli co dělat aby si s tímto náporem dokázali poradit. Nakonec to ale zvládli a připsali si nejen důležité vítězství ale hlavně cenné zkušenosti.

V příštích utkáních přivítáme na domácí palubovce další pražské soupeře. V sobotu nás od 17:30 čeká BŠ Praha, a v nedělním ranním utkání od 9:00 BA Sparta Praha.