Od pátku 10.5. do neděle 12.5. jsme na Sokole Pražském pořádali Mistroství ČR v basketbale starších žáků.

Easter cup - 2.místo

17.04.2017 21.09 | matt | Kategorie: U15

Starší žáci absolvovali o velikonočních prázdninách pro ně již tradiční turnaj v Klatovech Eastercup. V šesti odehraných zápasech si připsali pět vítězství a jednu porážku a obsadili konečné druhé místo na turnaji.


Jako hlavní cíl účasti na turnaji jsme si vytyčili získávání zkušeností z různých herních situací v útoku a v obraně.

Sokol Pražský vs Lokomotiva Plzeň 39:57

V prvním zápase jsme se postavili, jak se později ukázalo, nejsilnějšímu týmu na turnaji. Bohužel jsme ho celý ve svých hlavách nejspíš ještě „proseděli ve vlaku“. V obraně jsme byli pomalí, chyběla nám agresivita v obraně 1 na 1 a kvalitní box out. V útoku jsme byli málo důrazní a opět naivní v zakončení. V tomto zápase jsme neměli co nabídnout a hráli jsme pod naši úroveň, až si soupeř myslel, že jsme přijeli na turnaj s týmem o rok mladším..

 

 

Sokol Pražský vs BV Chemnitz 53:34

První čtvrtina byla opět obrazem prvního zápasu. O přestávce mezi čtvrtinami nám konečně něco sepnulo v hlavě, my jsme „vystoupili“ z pomyslného vlaku a uvědomili jsme si, že už hrajeme na turnaji. Zvýšili jsme naší agresivitu a konečně jsme se rozeběhli do rychlého protiútoku. V postupném útoku jsme už také dali na rady trenéra a začali herní situace řešit se zvednutou hlavou a rychlým pohybem míče.

 

 

Sokol Pražský vs BC Megyeri Tigers 62:45

Úvodní čtvrtina jasně vyšla nám, soupeři jsme nedali vůbec žádnou šanci a vypadalo to na jasnou záležitost. Od druhé čtvrtiny na nás tým z Maďarska postavil zónovou obranu, která nám ve zbytku zápasu nadělala velké problémy. Trápili jsme se do ní až do poloviny poslední čtvrtiny, kdy jsme konečně našli správný recept.

 

 

Sokol Pražský vs SKB Rokycany 98:18

Tento zápas proti nejslabšímu týmu turnaje nám skoro nic nedal. Maximálně to, že jsme se snažili hrát rychle dopředu.

 

 

Sokol Pražský vs BK Klatovy 52:50

Předposlední zápas turnaji jsme odehráli v zákeřný čas – 8:00 ráno a bylo to bohužel poznat. Naši hráči vypadali jako by za sebou měli nějaký večírek a moc toho nenaspali. V obraně jsme byli všude pozdě, u většiny hráčů chyběla bojovnost a odhodlání vyhrát. Soupeř odstál celý zápas v zónové obraně. Nedělala nám však už takové problémy jako v zápase s maďarským týmem. Tentokrát jsme měli problém zastavit soupeřův rychlý protiútok naším nedbalým návratem do obrany. V poslední čtvrtině se konečně naši hráči probudili (asi pochopili, že skutečně mohou jednoduše tento zápas prohrát) a přitlačili. Ve vyrovnané koncovce jsme v poslední minutě po time outu velmi dobře takticky zvládli zahrát domluvenou kombinaci do zónové obrany a vítěznou střelu trefil O.D.

 

 

Sokol Pražský vs Dresden Titans 82:41

Na poslední zápas nás přijeli podpořit (a následně vyzvednout) naši rodiče a kluci se chtěli předvést. Víc k tomu asi není potřeba dodávat J.

 

 

Jak už jsem psal na úvod, cílem turnaje bylo nabídnout hráčům získat velké množství zkušeností z řešení různých herních situací a to se povedlo. Záleží jen na klucích jako moc tyto nabité zkušenosti dokážou dále zpracovat a přenést do tréninků před MČR.

 

 

 


... zpět na úvodní stránku ...

Partneři

Hlavní partneři:

Oficiální partneři: 

Mediální partneři:

Klub obléká:

[ všichni partneři ]

Zápasy

 

 

 

 

Anketa

Jaký předmět pro fanoušky SP by jsi rád viděl v budoucnu v nabídce?

triko s novou grafikou

 

5%

mikinu SP Basketball

 

61%

dresík do auta

 

12%

kšiltovku

 

3%

polo triko

 

2%

přívěsek na klíče

 

5%

náramek

 

11%

[ celkový počet hlasů: 390 ]

[ další ankety ]

rss