Od pátku 10.5. do neděle 12.5. jsme na Sokole Pražském pořádali Mistroství ČR v basketbale starších žáků.

Na MČR konečné 4.místo

24.05.2017 14.54 | matt | Kategorie: U15

Starší žáci obsadili na závěrečném turnaji Mistrovství ČR v Pardubicích konečné čtvrté místo. Polepšili si o jeden stupínek oproti MČR v loňském roce. K tomuto umístění jim stačila jedna výhra na turnaji.

 

 


Sokol Pražský vs Lions Jindřichův Hradec 80:67 (28:17, 40:32, 58:49)

 

Do prvního zápasu na turnaji jsme vstoupili velmi nažhaveně. Soupeř, který je tvořen především z mladších hráčů, se s námi v ničem nezadal. Přesto jsme se v úvodu hned dostali do vedení. Soupeř se ale neustále držel na dostřel. Kdykoli jsme se pokusili zvýšit náskok, hráči Jindřichova Hradce nás stáhli díky velmi dobré úspěšnosti střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti. Jejich odpor jsme zlomili až v závěru poslední čtvrtiny, kdy je „načala“ Šakova úspěšná trojka. První a důležité vítězství pro nás.

Statistiky ze zápasu vs Lions Jindřichův Hradec

 

BK Pardubice vs Sokol Pražský 85:54 (17:10, 46:21, 66:33)

 

Druhý zápas jsme odehráli proti nejsilnějšímu účastníku turnaje a budoucímu zaslouženému mistru BK Pardubice. Od úvodu jsme bojovali s výškovou převahou soupeře a jejich rychlým protiútokem. Zároveň jsme vsadili na širší rotaci, abychom co nejvíce pošetřili síly na večerní zápas proti orlům z Prostějova. Pardubice nás zaslouženě přehráli.

Statistiky ze zápasu vs BK Pardubice

 

Sokol Pražský vs Orli Prostějov 83:91 (25:24, 44:45, 65:66)

 

Na základě výsledků ostatních zápasů v naší skupině jsme věděli, že nám k postupu stačí vítězství nebo i v krajním případě prohra o 8 bodů. Do zápasu oba týmy doslova vlétli jako správní ptáci. Orli museli hrát vabank a my jsme také nechtěli nic nechat náhodě. Od úvodu se proto hrál maximálně rychlý basketbal a rychlé protiútoky se střídaly na obou stranách. My jsme se snažili hlavně přibrzdit klíčového rozehrávače Bálinta. V obraně nám ale dělal velkou neplechu nejlepší střelec hostů Šiška, kterého jsme nebyli schopni ubránit nebo se mu aspoň postavit. Přesto po celou dobu bylo skóre naprosto vyrovnané. V druhé polovině čvrté čtvrtiny nám soupeř začal odskakovat. I když měl soupeř poslední střelu z půlky se závěrečným klaksonem, tak jsme kýžený osmibodový rozdíl udrželi. Soupeř tak oplakával pyrrhovo vítězství a my jsme se naopak radovali z postupu.

Statistiky ze zápasu vs Orli Prostějov

 

Kondoři Liberec vs Sokol Pražský 87:77 (29:25, 52:37, 74:54)

 

Do sobotního semifinále jsme nastupovali proti vítezi vedlejší skupiny Kondorům Liberec s cílem hrát co nejrychlejší basketbal, abychom je unavili, protože soupeř neměl tak širokou lavičku. Opět jsme však měli problém ubránit nejnebezpečnějšího hráče soupeře Palase. Snažili jsme se srdnatě prát, přesto nám soupeř začal pomalu odskakovat a navrch my jsme kupili zbytečné chyby. V druhé polovině čtvrté čtvrtiny, jsme vše vsadili na riziko a agresivním presinkem jsme soupeře stáhli z rozdílu 25 bodů až na pět. Bohužel v té chvíli při nás nestálo štěstí, naší klíčoví hráči se vyfaulovali a soupeř si závěr pohlídal.

Statistiky ze zápasu vs Kondoři Liberec

 

Sokol Pražský vs SAM BŠM Brno 56:69 (16:14, 31:27, 42:46)

 

V boji dvou poražených semifinalistů jsme narazili na družstvo z Brna. Před zápasem jsme se soustředili na obranu, která byla po celý turnaj více než prostupná. Bohužel tentokrát nás na celé čáře zklamal náš útok a úspěšnost zakončení. Za naší celkovou střeleckou úspěšnost 32% by se museli stydět i minižáci. Celkově jsme měli nástřel na 205 bodů!! My jsme však neustále zbrkle zakončovali nebo spíš odhazovali míč ve směru koše, případně jsme se nechali naivně zablokovat od soupeře (obdrželi jsme 17 bloků!). Soupeř, i když nepředvedl kdovíjaký výkon, tak se v druhém poločase před nás dostal a na nás zbyly pomyslné brambory..

Statistiky ze zápasu vs SAM BŠM Brno

 

Obsadit 4. místo v celé ČR je úspěch, ale myslím si, že tento tým by si za letošní sezónu zasloužil medaili.

Bohužel se na MČR projevili naše nedostatky, o kterých jsme věděli – malý důraz a odvaha v zakončení, velmi špatná úspěšnost střelby, strach z kontaktu s protihráčem a lepší výkon a odpovědnost některých hráčských individualit v klíčových okamžicích zápasů.

Pokud budou chtít hráči uplatnit i v extralize kadetů či juniorů, budou muset na těchto nedostatcích mentálně hodně zapracovat.

 

Každopádně všem hráčům, rodičům a fanouškům děkuji za sezónu!!

 

 


... zpět na úvodní stránku ...

Partneři

Hlavní partneři:

Oficiální partneři: 

Mediální partneři:

Klub obléká:

[ všichni partneři ]

Zápasy

 

 

 

 

Anketa

Jaký předmět pro fanoušky SP by jsi rád viděl v budoucnu v nabídce?

triko s novou grafikou

 

5%

mikinu SP Basketball

 

61%

dresík do auta

 

12%

kšiltovku

 

3%

polo triko

 

2%

přívěsek na klíče

 

5%

náramek

 

11%

[ celkový počet hlasů: 391 ]

[ další ankety ]

rss