Od pátku 10.5. do neděle 12.5. jsme na Sokole Pražském pořádali Mistroství ČR v basketbale starších žáků.

Z MČR U 14 se vracíme se 4.místem

26.04.2017 14.04 | vyo | Kategorie: U14

Žáci U 14 vylepšili o jednu příčku umístění z loňského roku

Skupina  A

Na MČR jsme odjížděli přes výborné umístění ve skupině A možná jako spolufavorit na celkové prvenství, z mého pohledu přípravy a zdravotního stavu hráčů jsem považoval postup mezi nejlepší 4 týmy za úspěch.

Sokol Pražský  -  BC Vysočina    79:46  /22.13,38:23,54:29/

Body:Charvát 21,Polidar 15,Jurman 11,Vrla 8, Simaichl a  Schmidl 6,Šebesta  a Tůma 4,Hofman a Obruča 2

Do prvního utkání jsme nastoupili patřičně nažhaveni a dobrou obranou jsme si od začátku budovali náskok k potřebnému klidu a sebedůvěře.

V každé čtvrtině jsme náskok navyšovali a mohli jsme prostřídat všechny kluky a pošetřit síly na večerní utkání.Jak se později ukázalo, byl soupeř z Vysočiny nejslabším týmen turnaje.

Sokol Pražský  -  BK Synt. Pardubice  65:75  /28:8,39:31,49:57/

Body:Charvát 27,Jurman 12,Vainer a Simaichl 6,Polidar 5,  Hofman 4,Šebesta a Kulík 2,Schmidl 1

Ve druhém utkání dne jsme nastoupili proti velkému favoritovi celého mistrovství Pardubicím. To, že to bude velmi těžké utkání jsme věděli a klíčem k úspěchu bylo společnými silami zastavit podkošového hráče Provazníka a rychlý protiútok soupeře.

Vše se nám dařilo jen první čtvrtinu, kdy Provazník nenastoupil.V průběhu první čtvrtiny jsme předvědli výbornou obranu s rychlým přechodem na soupeřovu polovinu a vybudovali jsme si 20 bodový náskok. Ve druhé čtvrtině jsme chtěli co nejdéle držet míč a pokusit se udržet příznivé vedení, to se nám povedlo jen zčásti a soupeř začal náš náskok postupně snižovat až na poločasové vedení o 8 bodů. Bohužel, tady se ukázalo, jak jsou naši vyšší hráči měkcí, nejdou do kontaktu s protihráčem.Avšak i menší hráči výrazně nepomohli.

V druhém poločase jsme stále drželi nadějné asi 5 bodové vedení, ale mezi 5 - 9 minutou jsme prohráli úsek 15:0 a bylo v podstatě rozhodnuto.Soupeř již celou poslední čtvrtinu kontroloval náskok a my jsme již nenalezli síly na zvrat.

Sokol Pražský  -  NH Ostrava   55:48   /8:12,16:27,40:32/

Body: Charvát 15,Jurman 14,Simaichl 10,Polidar, Schmidl  a Tůma 4,Hofman a Šebesta 2

V utkání, které rozhodovalo, kdo postoupí do semifinále a zahraje si o medaile jsme začali katastrofálně. Nevraceli jsme se do obrany a proti soupeřově zatažené obraně jsme se vůbec nedokázali prosadit. Bohužel ani bojovnost jsme do úvodu nedali.

V poločase jsme si, řekli, že musíme zdůraznit obranu a nebát se jít s míčem rychle dopředu a zlepšit útočný doskok.Od první minuty druhé půle jako by přišlo jiné družstvo.Byli jsme u každého míče dřív, všichni bojovali a výsledkem bylo otočení skore po 3.čtvrtině na naší stranu. V poslední části soupeř sice snížil až na rozdíl 2 bodů, ale opět zvýšenou bojovností jsme zápas dovedli do vítezného konce a mohli jsme slavit postup do semifinále.

Semefinále

Sokol Pražský  -  BK Pelhřimov   57:90  / 16:19,36:36,51:62/

Body: Polidar 11,Jurman a Vainer 10,Charvát 9,Tůma 6,Šebesta 4,Simaichl3,Kulík a Schmidl 2

V boji o postup do finále mistrovství jsme dostali lekci basketbalu se vším všudy. Fyzický kontakt, nasazení,rychlost a obrana, to byly činnosti, v kterých nám soupeř ukázal dnešní mládežnický moderní basketbal.

My jsme se sice v prvním poločase ještě drželi v kontaktu, stačili jsme pokrývat nejlepší hráče soupeře, ale v druhém poločase jsme nebyli schopni soupeři konkurovat a odešli jsme poraženi.

Myslím, že si soupeř vítězství plně zasloužil a nám ukázal na čem nadále pracovat.

o 3.místo

Sokol Pražský  -  BK Synt. Pardubice  62:81  /17:24,27:40,44:60/

Body: Charvát 18,Jurman 15,Simaichl 6,Vainer 5,Šebesta a Tůma 4,Kulík,Polidar,Vrla,Hofman,Schmidl 2

V posledním utkání o bronzovou medaili jsme od počátku tahali za kratší konec. Rychle všem klukům ubývaly síly a soupeř těžil opět z tvrdé obrany a rychlého protiútoku.My jsme udělali 36 chyb, což je číslo se kterým není možno uhrát dobrý výsledek.

Proto jsme se s turnajem rozloučili vysokou porážkou.

Tabulka Turnaje

1. BK Plhřimov  2. SAM Brno  3. BK Pardubice  4.Sokol Pražský

Závěrečné hodnocení:

Velká  1  a PODĚKOVÁNÍ všem rodičům za velkou podporu, výbornou atmosféru a povzbuzování i ve chvílím, když to klukům nešlo. Velmi si toho vážíme !!!

Co se týče herního projevu - už jsem naznačil v hodnocení utkání s Pelhřimovem -  především fyzická a tělesná síla, rychlost a technická vyspělost / střelba/ jsou činnosti, na kterých musíme pracovat

Hráči -  byl jsem spokojen s výkony Charváta a Jurmana. Ostatní nezahráli ve své optimální formě a střídali lepší chvíle až s podprůměrnými. Daleko více jsme očekával od Polidara,Simaichla a Šebesty s Kulíkem, kteří měli být lídry týmu. / Uvědomuji si ale omezení v treninku - zranění/

Popřeji všem hráčům , aby se již od příštího týdne pustili do práce aby mohli za rok třeba zase o jedno místo popolézt !!