Překvapení na Stodůlkách

Junioři mají za sebou první zápasy čtvrtfinále play off na půdě GBA Europe v pražských Stodůlkách. I když se jednalo o souboj druhého celku tabulky základní části (pouhé dvě prohry v sezóně) se sedmým a naši junioři před necelým měsícem podlehli soupeři o 60 bodů, tak tentokrát se jich vůbec nezalekli. V sobotu po statečném boji prohráli 84:69. V neděli domácímu celku připravili šok, když je v prodloužení přetlačili a zvítězili 89:86!!!

GBA Europe vs Sokol Pražský 84:69 (27:20, 42:37, 63:52)

Do prvního zápasu jsme vstupovali s cílem co nejdéle se snažit se soupeřem držet krok. To se nám podařilo a od prvních minut se hrála vyrovnaná partie. My jsme zodpovědně bránili a v útoku jsme si nebáli posunout míč a řešit rychle situace 1 na 1. Soupeř se bodově opíral o jejich nejlepšího hráče Jawaru, který nám za první hrací období nasázel 16 bodů (celkem 29 bodů za zápas). My jsme si nicméně každou minutou dokazovali, že s GBA můžeme směle hrát. V úvodu druhé čtvrtiny nám soupeř odskočil po několika našich chybách na 14 bodů. Po time outu jsme zapnuli a soupeře bodově dotáhli. Přesto byl soupeř v poločase ve vedení o 5 bodů. V úvodu druhého poločasu jsme se hledali. V útoku jsme se pomalu pohybovali a předržovali míč a soupeř nás trestal rychlými protiútoky po našich chybách. Opět jsme se však dokázali vrátit do zápasu a zastavit narůstající náskok soupeře. V poslední čtvrtině nám soupeř v jednu chvíli odskočil až na 20 bodů. Na nás se v tu chvíli začala projevovat únava. Přesto jsme v druhé části poslední čtvrtiny dokázali korigovat náskok soupeře na 14 bodů. Nicméně náš výkon byl více než sympatický a možným příslibem pro další den.

Statistiky z utkání sobota GBA vs SP

Hodnocení hráčů: 1. Ngatse, 2. Staniszewski, 3. Barac

GBA Europe vs Sokol Pražský 86:89 po prodl. (22:21, 38:46, 66:65, 76:76)

V neděli ráno nás čekala odveta a navrch ještě vstávání o hodinu dřív kvůli posunu na letní čas. Do zápasu jsme vstupovali se stejným plánem – držet se soupeře co nejdéle. K překvapení všech jsme vypadali daleko svěžeji než domácí tým a od první minuty jsme se dostali do vedení. V útoku jsme opět hráli nápaditě. Jako v sobotu jsme se opírali o pohyb míče a hru 1 na 1. V obraně jsme aktivně bránili a rychle rotovali při nájezdu a vyhození míče na perimetr na volné střelce soupeře. Přesto jsme v první čtvrtině obdrželi 4 trojky a soupeř jí tak vyhrál o jeden bod. V úvodu druhé části nám soupeř začal lehce odskakovat po našich zbytečných chybách a obdržených rychlých protiútocích. Po následném time outu jsme se vrátili k zodpovědnému pojetí. Připravili jsme si pozice z kombinací, které jsme si řekli, a následně jsme je proměnili. Soupeř se naopak poprvé dostal do útlumu a my jsme mu naší týmovou obranou dokázali zabránit ve vypracování lehkých otevřených střel a dobře jsme doskakovali. V poločase jsme proto vedli 46:38. Na rozdíl od sobotního zápasu jsme si pohlídali vstup do druhého poločasu. Přesto soupeř v průběhu čtvrtiny začal umazávat náš náskok. Opět to bylo i díky obdrženým 4 trojkám. Poslední čtvrtina byla spíše boj, v kterém obrany dominovaly nad útoky. My jsme od úvodu byli o pár bodů před soupeřem. V průběhu se na nás projevovala únava z úzké rotace. V poslední minutě šlo GBA trojkou, poprvé ve čtvrtině, do jednobodového vedení. Nám se následný útok nevydařil a soupeř jednou úspěšnou šestkou po našem faulu zvýšil vedení o 2 body. My jsme měli posledních 10 sekund. Po Ikiho nájezdu se k odraženému míči dostal Standa a v poslední sekundě srovnal skóre a zápas musel do prodloužení. V něm bylo na našich hráčích vidět, že i když „melou z posledního“, tak s vidinou vítězství na hřišti klidně „umřou“. Opět jsme měli více ze hry a v závěru prodloužení na sebe vzal střeleckou zodpovědnost Standa a my slavili neuvěřitelnou radost z překvapivého a nečekaného vítězství!

Statistiky z utkání neděle GBA vs SP

Hodnocení hráčů: 1. Staniszewski, 2. Ngatse, 3. Barac

Tým si zaslouží obrovskou pochvalu za celý víkend!

Do zápasů jsme vstupovali v pozici jasných outsiderů a nebyli jsme ani v úplně ideálním zdravotním rozpoložení. Přesto jsme předvedli velký morál a vůli dokázat nejen soupeři, že basket umíme a že ho budeme chtít v play off sérii více než jen potrápit.

13. a 14. dubna budeme v sobotu (16 hod) a v neděli (15 hod)  hostit GBA na naší palubovce, kde se budeme chtít pokusit o další překvapení či zázrak!

VŠICHNI DO BÍLÉHO A CHCEME VÁS VIDĚT A SLYŠET V HLEDIŠTI FANDIT!