Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

SpS

Sportovní středisko (SpS)Festival U13|Účastníci
Sportovní středisko mládeže SP se zaměřuje na žákovskou a minižákovský basketbal. Naše družstva žáků U15 a U14 hrají stabilně nejvyšší celorepublikové soutěže (extraligy), kde se snaží bojovat o nejvyšší pozice. Minižákovská družstva U13, U12 a U11 hrají Přebor Prahy, kde se případně mohou kvalifikovat na Národní finále. Pod SpS ještě spadá základní kámen našeho klubu, kterým je tzv. "Pohybová školka". Ta má za úkol nábor nových basketbalistů a zaměřuje se na nejmenší děti již od 4-5 let věku. Za každé družstvo zodpovídá určený hlavní trenér, kterému pomáhají asistenti. Hlavním trenérem SpS je Matěj Veselý. 
Hráči v žákovských ktegoriích pravidelně trénují 4x týdně se svým týmem a mají i možnost dalších individuálních tréninků pod odborným vedením trenérů SpS i SCM. Hráči minižákovských kategorií trénují 2x až 3x týdně se svým týmem. Všechny tréninky se odehrávají v budově Sokola Pražského v Žitné ulici. V rámci tréninkového cyklu je kladen důraz i na kondiční přípravu, která se skládá z tréninku specifické kondiční basketbalové přípravy a družstva žáků zároveň absolvují 1x týdně trénink silových schopností a základů posilování s kondičním trenérem v posilovně. Kondiční složka je zaštítěna stejně jako v programu SCM kondičním garantem SP Mgr. Vladimírem Hojkou, Ph. D.

V rámci regenerace využívají hráči možnost konzultace se spolupracujícím fyzioterapeutem nebo regenerační procedury v prostorách Sokola Pražského.
Snahou našeho klubu je i mezinárodní konfrontace zejména pak v kategoriích U15 a U14. Naši žáci se pravidelně účastní prestižních mezinárodních soutěží European Youth Basketball League (EYBL) případně Central European Youth Basketball League (CEYBL). V minižákovských kategoriích se také účastníme různých mezinárodních turnajů zejména v období Vánoc a Velikonoc či po skončení sezóny, protože vnímáme mezinárodní konfrontaci jakou velmi důležitou formu motivace v růstu našich hráčů od nejmenšího věku.
Hlavním cílem Sportovního střediska mládeže na Sokole je připravit naše vlastní odchovance na přechod do dorosteneckých kategorií v rámci SCM našeho klubu.

https://www.replicabagmall.com

Tabulka

1. Basket Fio banka.. 6 551:464 11
2. Slavoj BK Litoměřice 6 502:459 11
3. Královští sokoli 6 529:478 10
4. Sokol Pražský A 6 417:452 9
5. Tuři Svitavy 6 421:440 7
6. BK Opava "B" 6 425:552 6

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 141363
Posledních 30 dnů: 1276 | Posledních 7 dnů: 481 | Poslední den: 31

© 2024 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne