Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Start ligy = velké zklamání

Kategorie U15 jako první zahájila o tomto víkendu herní sezónu. V sobotu jsme si dokázali že na to máme, ale v neděli se chlapcům nechtělo.

BK SLUNETA Ústí nad Labem -Sokol Pražský

98:87

(27:17 45:53 77:63)

Velmi ostrý start do letošní sezóny nám připravil los ČBF. Naším prvním soupeřem byl vícemistr loňské sezóny. Největší obavu jsme měli z doskoku a to se potvrdilo. Soupeř po celou dobu utkání měl na doskoku jasnou převahu. Po pomalém startu jsme se ale dostali do provozní teploty a do šaten jsme v poločase odcházeli s mírním vedením. I přes neustálé upozorňování na kvalitu soupeře a varování před jejich zlepšeným výkonem a větší agresivitou hned od začátku druhé půle si kluci nedali říct. Měli nejspíš potřebu varování trenérů otestovat a podle toho to na hřišti vypadalo. První tři minuty třetího hracího období 15:0 pro Ústí a poslední dvě minuty té samé čtvrtiny 10:0 celkem tedy pět minut utkání 25:0 a bylo rozhodnuto. Výsledek jsme už v koncovce jen korigovali.

Válečníci Děčín - Sokol Pražský

87:63

(25:6 44:26 68:36)

V neděli nás čekal tvrdý pád na zem. Teda hlavně pro nás trenéry, jelikož hráčům je to vše jedno, ale o tom později. Děčín by měl být naším soupeřem v boji o extraligu a obě strany si to dobře uvědomovali, tedy na naší straně jen trenéři. Už od rozcvičení se dalo předpokládat, jak to asi bude na začátku hry vypadat. Realita byla o mnoho horší. Po 14 odehraných minutách svítilo na světelné tabuli kromě dvou vybraných tajmů jedné technické chybě pro našeho trenéra i skóre 40:6 pro domácí. Přesně tak si naši hráči vzali k srdci předzápasovou poradu. Zápas se pak už jen dohrával. To nejzajímavější mělo ale teprve přijít. Pozápasový rozhovor v šatně ukázal spoustu věcí.

Očekávaným zjištěním bylo, že pro všechny hráče je cíl letošní sezóny postup do extraligy, to co už se ale tak očekávat nedalo je to že jediné co proto jsou ochotni hráči udělat je to říct. Laxní vstup do utkání byl z jejich strany odůvodněn malou motivací na utkání. A v pokračující debatě se ukázalo že pro některé hráče je mnohem důležitější zábava při rozcvičení a pokec s kamarádama na lavičce než snaha o co nejlepší výkon a bojovat za sebe a za svůj klub. Nevíme co je pro chlapce dostatečnou motivací, aby byli ochotni předvádět po celou dobu utkání stabilní výkony a ne si jen v některých částech ukazovat čeho jsme schopni a co bychom mohli kdybychom chtěli..... ALE MY NECHCEME... lepe řečeno chlapci nechtějí....