Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

Začátek sezóny starších minižáků

Dvě výhry a jedna prohra, taková je bilance sokolíků kategorie U13 z prvního kvalifikačního turnaje Přeboru Prahy. Na domácí palubovce, po velmi špatném výkonu, prohráli s Basketbalovou školou - Tygři Praha a potom ve zlepšených výkonech vyhráli nejprve s BA Radotín a následně se Sokolem Dubeč.

Sobota 12. 10. 2019

BŠ Tygři Praha   vs.   Sokol Pražský   57   :   21   (18:0, 31:2, 41:12)
Body hráčů: Pavel Č. 5, Filip K. 4, Kristián H. 3, Šimon D. 3, David M. 2, Vojta J. 2, Ondra S. 1, Honza R. 1
Hodnocení hráčů dle trenérů: 1 Šimon D., 2 Filip K., 3 Pavel H.
Naše trestné hody 20/5.

V zápase s Tygry jsme dostali lekci z bojovnosti. Nedokázali jsme se vypořádat s fyzickým kontaktem a veškeré naše činnosti byly složité, nepřesné a pomalé. Soupeř zasloženě vyhrál hlavně díky našemu špatnému výkonu v prvním poločase, kdy jsme vůbec neskórovali ze hry a jediné 2 body zaznamenali z tresných hodů. V druhém poločase už byl vývoj hry "vyrovnanější", dokonce jsme začali skóre mírně stahovat. Poslední 2 minuty zápasu bohužel opět patřily soupeři, vyhrál je 12:0 a donutil nás vypít kalich hořkosti až do dna.

Sokol Pražský   vs.   BA Radotín   115   :   15   (32:0, 47:5, 78:5)
Body hráčů: Kristián 24, Táda M. 16, Honza R. 12, Juraj P. 10, Honza D. 9, Pavel H. 8, Filip K. 8, Vojta J. 6, Ondra S. 6, David M. 5, Filip K. 4, Vojta L. 4, Vašek N. 2, Šimon D. 2
Hodnocení hráčů dle trenérů: 1 Kristián H., 2 Honza R., 3 Jura P.
Naše trestné hody 17/10.

V druhém sobotním zápase jsme si vyzkoušeli opačnou pozici. Poté, co jsme vstřelili Radotínu pár košů, nám začaly věci vycházet. Najednou byla naše hra kolektivnější, založená na obraně a následném rychlém protiútoku. Díky lepšímu sebevědomí jsme chodili i do těžkých zakončení, která oproti prvnímu zápasu začala padat do koše. Nakonec z toho byla výhra o rovných sto bodů, hlavně díky formaci kolem Kristiána H. a Honzy R., která nepovolila soupeři zaznamenat jedinný bod.

Neděle 13. 10. 2019

Sokol Pražský   vs.   Sokol Dubeč   100   :   25   (31:6, 57:8, 76:23)
Body hráčů: Honza D. 17, Tadeáš M. 11, Pavel 10, Ondra S. 10, Kristián 9, Filip K. 9, Filip S. 9, Vojta J. 8, Vašek N. 5, David M. 4, Šimon D. 4, Jura P. 2
Hodnocení hráčů dle trenérů: 1 Pavel, 2 Honza D., 3 David M.
Naše trestné hody 18/14.

K nedělnímu zápasu jsme nastoupili proti sokolům z Dubče. První poločas jsme odehráli ve velkém stylu, udělali tak dobrý základ na to vyhrát opět o sto bodů. Jenže ve třetí čtvrtině jsme polevili v obraně, naše hra začala trochu váznout a to nás přibrzdilo. Ve čtvrté čtvrtině jsme dobrým výkonem výhru pohlídali a dokonce v poslední vteřině zápasu, poslední střelou dosáhli pro hráče naší kategorie tolik ceněné stobodové hranice.

Víkendové zápasy nám ukázaly rozpor v naší výkonnosti, když jsme v komfortním a když jsme nekomfortním prostředí (dobře viděno např. na úspěšnosti trestných hodů z víkendových zápasů). Doufejme, že zkušenosti a cílevědomost hráčů bude náš tým posouvat dále. Začít musíme ve fungování mimo hřiště, například v odpovědnosti k sobě samému a hlavně k týmu (např. nikdy se už nesmí stát, že bez jediné omluvy nepřijde včas na předzápasový sraz 6 hráčů z 15).