Zlepšené výkony na obranné polovině přinesly první vítězství v EXT U17

O uplynulém víkendu jsme se poprvé představili na domácí palubovce. Před výborným domácím publikem jsme si připsali dvě cenná vítězství. V sobotu jsme porazili NH Ostrava a v neděli druhý ostravský celek Snakes.

Sokol Pražský : NH Ostrava 74:58

Do utkání jsme vstoupili zodpovědně a od prvních minut jsme vystupovali jako tým, hlavně na obranné polovině. První čtvrtina byla ještě vyrovnaná, ale ve druhé jsme celkem jasně převzali otěže zápasu do svých rukou. Soupeři jsme dovolili pouze 11bodů  a vypracovali si poločasové vedení 40:27. Bohužel ve třetí čtvrtině jsme polevili v obraně. Soupeř nás překonával 1na1 a my mu dovolili lehce skórovat. Proto jsme toto dějství prohráli 19:21. Poslední dějství bylo opět v naší režiji a bylo to opět díky dobré obraně. Pokud budeme dobře a hlavně kolektivně bránit tak to půjde.

Sokol Pražský : Snakes Ostrava 84:54

Nedělní utkání bylo dosti podobné tomu sobotnímu. První vyrovnaná čtvrtka kde se týmy střídali ve vedení. Naše zlepšená hra, tentokrát na útočné polovině, nám vytvořila poločasové vedení 43:29. Bohužel opět nepovedená třetí čtvrtina nás vrátila opět na zadek a my se museli opět pokusit vstát. To se nám povedlo znamenitě, a soupeře jsme v poslední čtvrtině přejeli o 20 bodů. Konečný stav byl až příliš krutý pro soupeře, ale nám zajistil druhé domácí vítezství.

Zlepšené výkony nám přinesly první dvě vítězství v extralize, my ale chceme v dalších utkáních přidat další a tak musíme dál tvrdě pracovat na tréninku, tak aby se naše výkony zlepšovaly každým zápasem.