Dvě vítězství na závěr kalendářního roku

Junioři nastoupili o víkendu k posledním zápasům v tomto kalendářním roce. Soupeřem jim byla Lokomotiva Plzeň. V sobotu na plzeňské palubovce naši hráči zvítězili 104:60. V nedělní odvetě vyhráli na domácí palubovce ještě přesvědčivěji 114:57.

Lokomotiva Plzeň vs Sokol Pražský 60:104 (12:22, 23:43, 47:77).

Od úvodu zápasu se hrál svižný basket. My jsme byli limitováni zbytečnými ztrátami. Přesto jsme se snažili dodržovat taktiku určenou před zápasem. V třetí čtvrtině jsme zbytečně polevili v obraně, když jsme inkasovali 24 bodů. V útoku jsme hráli uvolněně a dokázali jsme dobře kombinovat. Zápas jsme tak dovedli do přesvědčivého konce.

Loko vs SP

Sokol Pražský vs Lokomotiva Plzeň 114:57 (27:22, 63:34, 81:43)

Zápas jsme začali ospale na obranné polovině. Soupeře jsme nechali lehce kombinovat. Hráči z Plzně se zároveň několikrát trefili z delší vzdálenosti a tak první čtvrtina skončila vyrovnaně. V druhé čtvrtině jsme konečně zapnuli na obou polovinách. Díky zlepšené obraně se nám lépe vybíhalo do rychlých protiútoků a my navyšovali rozdíl. V druhém poločasu jsme pokračovali v aktivním basketbalu a snažili jsme se hrou bavit. Na závěr zápasu si dal koš i náš “benjamímek” Růža a my slavili nejpřesvědčivější vítězství v sezóně.

SP vs Loko

V závěrečných zápasech roku se konečně naši hráči basketbalem bavili. Samozřejmě vnímáme, že zbytek extraligových družstev je na jiné výkonnostní úrovni než trápící se Plzeň. Přesto věříme, že jako 14 dní zpátky jsme se konečně odpíchli k lepším výkonům a výsledkům, které chceme předvádět i v novém kalendářním roce. Teď nás sice čeká vánoční přestávka, ale od úvodu roku začneme aktivně a usilovně pracovat, protože nás budou hned čekat důležitá utkání s BK Pardubice a BC Kolín v boji o play off, kam rozhodně i přes špatnou první polovinu sezóny chceme!