Dvě výhry na domácí palubovce

Kadeti mají za sebou další hrací víkend, v kterém přivítali na své palubovce dva celky ze severních Čech. V sobotu porazili Kondory Liberec 92:69 a v neděli zvítězili nad Slavojem Litoměřice 78:57. Zároveň se naši hráči prezentovali sympatickým výkonem.

Sokol Pražský vs Kondoři Liberec 92:69 (29:16, 48:39, 73:54)

Soupeř do zápasu nastoupil bez svého úderného dua Noumeros + Skubeň, kteří v předešlých zápasech obstarávali většinu bodů libereckého týmu. Naopak už proti nám nastoupil náš bývalý hráč Jára Sibera.

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a hned jsme se ujali vedení. V útoku jsme se dobře pohybovali a půjčovali jsme si míč a na rozdíl od našich předcházejících zápasů v sezóně jsme také úspěšně proměňovali střelecké pozice. Soupeř tak od druhé čtvrtiny „zalezl“ do zónové obrany. Nám se však vcelku slušně dařilo do ní hrát. Určitě nám k tomu pomohla i velmi dobrá úspěšnost střelby z dlouhé vzdálenosti (11 trojek za zápas). Nedařilo se nám však na obranné polovině, kde jsme naivně týmově bránili a soupeř nás po zásluze za to trestal.

Každopádně výhru jsme si za předvedený výkon na útočné polovině zasloužili.

Statistiky z utkání SP vs Kondoři Liberec

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Burda, 2. Barac, 3. Gottfried

Sokol Pražský vs Slavoj Litoměřice 78:57 (24:21, 49:29, 71:43)

V neděli nás čekal dosud neporažený tým z Litoměřic. Od úvodu se hrál rychlý basketbal. Nám se dařilo v útoku dobře napichovat soupeřovu obranu a následně zakončovat, případně vyhazovat míč na perimetr na volné hráče. Zároveň jsme slušně pracovali na útočném doskoku, takže jsme neúspěšné střely nějak dotlačili do koše. V obraně jsme měli naopak problémy s velmi rychle se pohybujícími hráči soupeře, kteří nás za to trestali. Druhá čtvrtina naprosto patřila nám! V útoku jsme hráli kolektivně a neslo to ovoce. Velmi dobře jsme posouvali míč na volné hráče, kteří trestali chyby soupeře. A hlavně jsme konečně zabrali v obraně, v které jsme obdrželi za 2. čtvrtinu pouze 8 bodů. V třetí čtvrtině jsme se na úvod hledali. Naštěstí soupeř měl stejný „problém“ jako my. V průběhu čtvrtiny jsme se uklidnili a zase hráli naši hru. Bohužel ve čtvrté čtvrtině jsme „nějak vypnuli“ a přestali aktivně a kolektivně hrát a soupeř díky vítězství v poslední čtvrtině kosmeticky upravil rozdíl ve skóre na 21 bodů.

Statistiky z utkání SP vs Slavoj Litoměřice

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Gottfried, 2. Hibala, 3. Burda

Myslím si, že jsme se o víkendu prezentovali slušným výkonem. Jsem rád, že jsme podali lepší výkon (oproti předcházejícím zápasům) na útočné polovině, které jsme se poslední tréninky věnovali. Na druhou stranu nemůžeme být úplně spokojeni s obrannou hrou (zejména v sobotním zápasu). Přesto jsme si snad nastínili, jakým směrem bychom se rádi v týmovém výkonu chtěli dále ubírat.

Rád bych ještě vyzdvihnul a poděkoval všem našim fanouškům, kteří na zápasy dorazili. Myslím si, že zejména přítomné fanynky na sobotním zápase chlapce pořádně namotivovaly :-).