Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Pražský vs Sokol Písek Sršni

Datum a čas konání: 24.9.2021 19:30
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Hendrych, Eisner

Tomáš Vyoral na OH

Tomáš Vyoral na OH

Tomáš Vyoral, který se zúčastnil Olympijských her je náš odchovanec a proto jsme se ho museli trochu vyzpovídat! Otázky jsme mu pokládali před odletem na OH a poté během samotných her. Jak se například naplnila Tomášova očekávání, můžete posoudit sami.

Jsi první hráč ze Sokola Pražského co se zúčastnil MS mužů a teď ještě k tomu jedeš na Olympijské hry. Co bys vzkázal mladým sokolům, kteří mají v basketbale velké cíle?

Hlavně ať je basketbal baví a dělají ho pro radost. Když tomu člověk něco obětuje, tak se mu to vždy vrátí!

 

6. místo na MS bylo obrovským úspěchem, který nikdo nečekal. Překvapením byl do jisté míry i fenomenální postup z kvalifikace na OH. Necítíš / necítíte jako tým nyní již větší očekávání ze strany fanoušků a tím i větší tlak?

Myslím si, že jsme překvapili i sami sebe. Nikdo moc nepočítal, že bychom v Kanadě mohli uspět a dostat se na OH. Žádný tlak si určitě nepřipouštíme a jedeme si to tam užít a zahrát si co nejlepší zápasy.

 

Pociťuješ přílišný respekt k nějakému týmu či hráči, nebo přistupuješ ke každému utkání stejně?

Člověk má v hlavě proti komu ten den bude hrát. Samozřejmě je úplně něco jiného, když hrajete proti USA, proti hráčům NBA a nebo proti Íránu, tím samozřejmě nechci snižovat kvalitu íránských hráčů. Ale snažím se ke každému utkání přistupovat stejně.

 

Kdyby si měl promluvit za národní tým, co bys vzkázal soupeřům, případně celému světu?

Ať nás berou vážně! Už jsme dokázali vyřadit spoustu výborných týmů a musí nás brát vážně.

 

Jaká nálada je v týmu před zahájením OH? S jakými ambicemi vyrážíte do Tokia?

Nálada je suprová. Myslím si, že nám ještě ani nedochází, čeho jsme dosáhli. Spousta lidi si myslela, že už bude na dovolená a místo toho pojedeme na olympiádu. Já osobně bych si chtěl zahrát čtvrtfinále.

 

Jak to vypadá v Tokiu (bublina, dodržování opatření, tréninky atd.)?

Samozřejmě už cestou do Tokia jsme absolvovali hodně PCR testů na Covid-19. Bydlíme v olympijské vesnici. Máme zarezervované 11.patro, ale nejsme tu na patře sami. Jsou tu ještě sportovci z Kosova. V celém baráku má český tým obsazené asi 4 patra. V celé vesnici bydlí všichni sportovci kromě amerických basketbalistů. Je tu obrovská jídelna, která je otevřená 24 hodin denně. Posilovna je také otevřená furt. Všude se ale musí dodržovat přísné hygienické opatření. Rouška všude, na jídlo si každý bere ještě rukavice. Když cvičíte v posilovně, tak po sobě musíte vydesinfikovat prostor, kde jste cvičili. Je to sice trošku opruz, ale bez toho by to asi nešlo. Na trénink jezdíme vlastním autobusem, který nás odváží i nazpět do vesnice. Cesta do tréninkové haly trvá cca 15 minu. Do zápasové haly je to cca 1 hodinu.

 

A co říkáš na samotné zahájení OH?

Zahájení olympiády jsem si hrozně užil. Bylo to neskutečné, když jsme vcházeli do obrovského stadionu a asi v tu chvíli si i částečně uvědomíte čeho jste dokázali. Jediné co byla škoda bylo, že se to všechno konalo bez diváků. I tak jsem z toho byl ale nadšený.

 

Jak hodnotíš české kroje, kolem kterých panuje velká kontroverze?

Mně osobně se to celkem líbí. Vystihuje to Českou republiku. Samozřejmě třeba obuv není úplně nejpohodlnější, ale dá se to těch pár hodin v klidu vydržet.

 

Jaké jsou tvé dojmy z prvního utkání?

První utkání si myslím, že můžu rozdělit na 2 půlky. První poločas byl super. Vycházelo nám skoro všechno a vedli jsme skoro o 20 bodů. Po změně stran Íránci nasadili se zónovou obranu, která nám začala dělat problémy. Přibrzdili nás, nevěděli jsme, co do toho hrát. Je škoda, že jsme ten náskok neudrželi a nebo ještě nenavýšili.

Diskuze

Tabulka

1. Sokol Pražský 1 73:56 2
2. Slavoj BK Litoměřice 1 88:75 2
3. SK Slavia Praha 1 81:69 2
4. BK Lokomotiva Plzeň 1 89:80 2
5. BK Levharti Chomutov 1 97:89 2
6. GBA Sojky Pelhřimov 1 89:97 1
7. Basketbal Polabí 1 80:89 1
8. USK Praha B 1 69:81 1
9. Sokol Písek Sršni 1 75:88 1
10. Sokol Vyšehrad 1 56:73 1

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 93336
Posledních 30 dnů: 2151 | Posledních 7 dnů: 665 | Poslední den: 76

© 2021 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne