Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Pražský vs Sokol Písek Sršni

Datum a čas konání: 24.9.2021 19:30
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Hendrych, Eisner

Steel cup U13

Steel cup U13

Se staršími minižáky jsme odcestovali na přípravný turnaj do Ostravy v termínu 3.-5.9. Jelikož jsme první zápas měli v pátek v 11:00, museli jsme vyjíždět společně s BŠ Tygry již v 5:50 z Prahy. Na místě jsme odehráli 4 utkání v rámci turnaje + jsme se ještě dohodli s týmem BK NH Ostrava, že si zahrajeme přátelské utkání navíc, abychom odehráli další kvalitní utkání. Obsadili jsme konečné 4. místo a domů jsme se vrátili bohužel bez medaile. Cesta vlakem zpět, kvůli výlukám, zrušeným předchozím spojům a velké únavě, připomínala spíše válku o každé volné místo a my (především trenér Kachna) jsme to mohli pojmout jako trénink psychické odolnosti :).

SP – BŠ Tygři Praha 43:65

Proti našemu klasickému soupeři jsme neodehráli vůbec dobré utkání. Kvůli přílišnému respektu k soupeři, nedůrazu v osobních soubojích a na doskoku, obrovskému množství zbytečných ztrát, při kterých jsme soupeři v podstatě pouze odevzdávali balony jsme nepředvedli dobrý týmový výkon. Každý se snažil spasit utkání sám a hra vypadal tak, že se 1 hráč o něco snaží a zbylí 4 na něj koukají. Tak se ale bohužel vyhrát nedá. I přesto se ve hře objevovaly nadějné pasáže, kdy jsme konečně hráli to, co umíme. Bohužel jich bylo málo.

SP – BCM Olomouc 72:56

V druhém utkání prvního dne jsme se střetli se zcela neznámým soupeřem. Do utkání jsme vstoupili se zcela odlišným přístupem oproti prvnímu zápasu. Od začátku byla vidět chuť se se soupeřem poprat o každý míč, tvrdě najíždět do koše, běhat do rychlého protiútoku. Díky tomu jsme se dostali rychle do vedení a poté jsme již zápas drželi ve svých rukou. Velké zlepšení bylo vidět také na doskoku, kde jsme začali využívat svou výškovou a silovou převahu.

SP – Sokol Vyšehrad 94:18

Druhý den jsme hráli se soupeřem, kterého budeme potkávat i v sezoně v pražském přeboru. Tušili jsme, že bychom soupeře měli porazit větším rozdílem, přesto byl na hráčích apel, aby k utkání přistoupili zodpovědně. Tak se i stalo a my jsme mohli zkoušet herní varianty, které chceme převést i do hry se silnějšími soupeři.

SP – BK NH Ostrava 48:65

Jelikož jsme my i Ostrava měli druhý den pouze jedno utkání v rámci turnaje, dohodli jsme se na sehrání přátelského utkání navíc. Paradoxně to byl nejlepší výkon, jaký jsme na turnaji předvedli. Rychlá hra dopředu, skvělý výkon na obranném doskoku, týmová spolupráce a obecně pohledný basketbal z obou stran. Většinu utkání jsme se drželi na rozdílu přibližně 10 bodů, ke konci jsme obdrželi pár rychlých a laciných košů a konečné skóre je tedy pro nás trochu kruté. Pokud bychom ale takový výkon dokázali přenést do dalších utkání, tak jsme schopni hrát vyrovnaný zápas s každým soupeřem!

SP – BK Klatovy 41:63

Zápas o třetí místo. Opět zklamání z naší předvedené hry. Místo toho, abychom k utkání přistoupili jako proti Ostravě a hráli pohledný a vyrovnaný basketbal, tak to vypadalo jako v prvním utkání proti Tygrům. Každý si dělal, co chtěl, nepomohli jsme si navzájem, soupeř nás přehrával na doskoku i přesto, že výšková převaha byla jednoznačně na naší straně, v obraně jsme neubránili 1 na 1. Druhý poločas už byl vyrovnanější, ale náskok, který si soupeř nahnal v prvním poločase jsme stáhnout nedokázali. Odvezli jsme si tak konečné 4. místo.

Turnaj byl pro nás opět obrovským přínosem, jelikož jsme zjistili, že kvalitní basketbal hrát umíme. Zároveň se nám ukázala naše nekonzistence v jednotlivých utkáních, kdy v jednom si nedokážeme přihrát na 1 metr a v druhém hrajeme jak z partesu! Budiž nám to ponaučením do nadcházející sezony pražského přeboru.

Diskuze

Tabulka

1. Sokol Pražský 1 73:56 2
2. Slavoj BK Litoměřice 1 88:75 2
3. SK Slavia Praha 1 81:69 2
4. BK Lokomotiva Plzeň 1 89:80 2
5. BK Levharti Chomutov 1 97:89 2
6. GBA Sojky Pelhřimov 1 89:97 1
7. Basketbal Polabí 1 80:89 1
8. USK Praha B 1 69:81 1
9. Sokol Písek Sršni 1 75:88 1
10. Sokol Vyšehrad 1 56:73 1

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 93336
Posledních 30 dnů: 2151 | Posledních 7 dnů: 665 | Poslední den: 76

© 2021 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | adam.konvalinka@centrum.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne