Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

U18 za mezinárodní zkušeností ve Francii

U18 za mezinárodní zkušeností ve Francii

O velikonočních prázdninách se náš tým U18 vydal na turnaj do daleké Francie. Tým byl pozván na mezinárodní turnaj do města Vienne, které je součástí Lyonu. Pro kluky to byla po delší době možnost konfrontace se zahraničními týmy. Na turnaji se představily přední Francouzské, Belgické a Španělské týmy. Kluci se prezentovali velmi dobrou hrou, a odměnou jim bylo konečné 3.místo a možnost osobně navštívit nejvyšší francouzkou ligu, kdy proti sobě nastoupil euroligový tým Lyonu a Paříž.

 

 

 

 

 

 

 

 

Celý turnaj se hrál trošku netradičně na 4x7minut, ale vzhledem k tomu, že jsme během tří dnů odehráli 5 utkání tak to bylo jen ku prospěchu. 

V základní částí jsme postupně narazili na týmy AVSR Vienne, JDA DIJON Basket a UNIQ Sportif Mataru. Kluci se ve všech zápasech prezentovali agresivní obranou, rychlým přechodem do útoku a soupeřům to dělalo značné problémy. Odměnou za dobře odehrané zápasy nám bylo vítězství ve skupině a postup do semifinále. 

 

Sokol Pražský : AVSR Vienne  63:41 

Sokol Pražský : JDA DIJON Basket 51:40 

Sokol Pražský : UNIQ Sportif Mataru 54:22 

 

Semifinále 

Sokol Pražský : AIX Maurienne Savoie Basket 46:49

Semifinále proběhlo ve vysokém tempu, a na obou týmech byla vidět touha po postupu do finále. Bohužel brzký start utkání více vyhovoval hostům, protože někteří naši hráči se nebyli schopni probudit po celé utkán!!! Soupeř hrál stejně jako my agresivní celoplošný press, a nám to dělalo značné problémy. Když už jsme si s presem poradili, tak řešení přesilových situací 3na2 bylo až do nebe volající. Soupeř si za větší odhodlání a hlad po vítězství výhru zasloužil. 

 

O 3.místo 

Sokol Pražský : JDA DIJON Basket 61:49

Poslední zápas a boj o medaili, nám do cesty postavil tým, který jsme porazili již v základní skupině. Tým z Dijonu nehrál vůbec špatně ale nám se podařilo konečně „chytit slinu“ a tak jsme byli schopni skórovat i přes dobrou obranu soupeře. Místy jsme v zápase vedli i o 20 bodů, kdy soupeř v posledních dvou minutách dokázal skóre lehce korigovat. 

 

Komentář Tomáše Reimer: 

„ Jsem rád, že jsme po dlouhé covidové pauze mohli opět vyrazit na kvalitní zahraniční turnaj. Na hráčích bylo vidět velké nasazení a chuť do zápasů, protože se po delší době jednalo o příjemnou změnu za hranicemi ČR. Zápasy měly náboj, týmy se prezentovali odlišnými styly hry a kluci si s tím velmi dobře poradili. Doufám, že dobu covidovou máme úspěšně za námi a že všechny naše týmy budou opět pravidelně jezdit na zahraniční turnaje pro tak důležitou mezinárodní zkušenost.“

Diskuze

Tabulka

1. BA LYNX Liberec 8 716:494 16
2. BK Synthesia Pardubice 8 608:605 14
3. BK Levharti Chomutov 8 711:631 13
4. SP Basket 8 704:640 13
5. Snakes Ostrava 8 702:663 12
6. GBA Sojky Pelhřimov 8 505:591 11
7. BC Vysočina 8 515:722 9
8. BCM Orli Prostějov 8 531:646 8

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 126162
Posledních 30 dnů: 1616 | Posledních 7 dnů: 453 | Poslední den: 46

© 2023 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne