Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Tým U17 se probojoval na MČR do Brna!!!

Tým U17 se probojoval na MČR do Brna!!!

Skvělé výkony hráčů U17 v zápasech proti Písku, a díky tomu bude mít Sokol Pražský opět své zastoupení na MČR U17. Kluci U17 po vyřazení Nymburka v předkole play off, překvapili celou basketbalovou komunitu a poradili si i se suverénem letošní extraligy Sokolem Písek. Série to byla krásná, kde jsme nakonec více štěstí měli my a zaslouženě jsme postoupily na Final Four do Brna hraném o víkendu 14-15.5!!

 

 

 

 

Sokol Pražský : Sokol Sršni Písek 70:94

 

První zápas se odehrál u vítěze základní části tedy v Písku. Na první zápas jsme odjížděli sebevědomí s vidinou toho, že máme na to Písek porazit. O to větší náraz a sprcha na nás v Písku čekala. Domácí byly jasně lepším týmem a našich hrozivých 34 ztrát toho bylo důkazem. V zápase jsme ani jednou nevedli, v poločase vedli domácí dokonce o 20 bodů a tak se zápas už pouze dohrával…

 

Sokol Pražský : Sokol Sršni Písek 84:73 

 

Domácí odvetné utkání nás čekalo až za tři týdny (volný víkend přes Velikonoce) a my měli tak dost času na, připravit se na možná poslední utkání sezóny. Na hráčích bylo celou přípravu vidět že budou chtít konec v soutěži odvrátit a vrátit se na třetí utkání do Písku. To se nám od prvních minut dařilo, kdy jsme velmi dobře plnili taktické pokyny a nedopouštěli se tak hloupých chyb jako v prvním utkání. Bohužel během druhé čtvrtiny jsme si vybrali opět slabší chvilku, kdy si na hřišti každý něco zkusil a díky tomu jsme o poločase vedli pouze 37:34. Druhý poločas to byla vyrovnaná a velmi pohledná bitva. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a vynikající diváci hnali oba týmy k vítězství. Když jsme v poslední čtvrtine prohrávali o 5 bodů už to s námi vypadalo velmi bledě, ale skvěle hrající Vojta Hajič ( 33 bodů z toho 7 trojek) nám vždy pomohl trojkou a tak jsme měli dokonce poslední útok na vítězství. Ten jsme bohužel neproměnili a tak se šlo do prodloužení. V prodloužení byl už pouze jeden tým, pětiminutové nastavení jsme vyhráli 14:3 a tak propukla velká euforie z odvrácení konce sezóny. Klíčovým faktorem celého utkání bylo pouhých 13 ztrát což je pro náš tým obrovský úspěch. 

 

Sokol Pražský : Sokol Sršni Písek 80:72 

 

Rozhodující třetí utkání se odehrálo hned ve středu opět v Písku. Po vzoru U19 jsme vypravili další autobus, kdy nás do Písku přijel podpořit tým U19 a spousta rodičů a dalších fanoušku Sokola Pražského. Díky tomu na zápase byla atmosféra, kterou jsme v životě v kategorii U17 nezažil. Skoro plná hala, neúnavně hnala obě družstva za postupem na final four. My jsme do zápasu vstoupili výborně a na to domácí trenér musel reagovat oddechovým časem. Domácí se poté zlepšili a první čtvrtinu vyhráli 19:18. Poté jsme ale otěže zápasu vzali do svých rukou my, a už jsme domácí do vedení nepustili. Zápas to byl nádherný a na kategorii U17 velmi nadstandartní. Oba týmy předvedly skvělé výkony, za které by si zasloužili postup na final four, bohužel postoupit mohl pouze jeden a tím jsme byli MY. 

Po zápase propukla ohromná radost a euforie všech kluků, a musím říct, že si všichni určitě budeme pamatovat tento skvělý zápas který měl úplně všechno. 

 

 

Díky skvělým výkonům jsme dotáhli Sokol Pražský po delší době opět mezi nejlepší čtyři týmy v České Republice. Doufám, že tím naše cesta nekončí, a že se opět kvalitně na turnaj připravíme a zabojujeme o kov nejcennější. Chtěl bych poprosit všechny příznivce, rodiče a hráče všech kategorii, aby si v termínu 14-15.5. udělali do Brna výlet a podpořili náš tým v boji o medaile. Kluci si to zaslouží, a za celý tým můžu slíbit, že na hřišti uděláme maximum pro splnění našeho snu. 

Diskuze

Tabulka

1. SK Slavia Praha 18 1956:1245 35
2. Sokol Písek Sršni 18 1649:1305 33
3. Slavoj BK Litoměřice 18 1380:1240 32
4. USK Praha B 18 1340:1389 26
5. BK Levharti Chomutov 18 1449:1551 26
6. Basketbal Polabí 18 1542:1627 25
7. Sokol Pražský 18 1370:1462 25
8. GBA Sojky Pelhřimov 18 1274:1459 25
9. BK Lokomotiva Plzeň 18 1324:1449 24
10. Sokol Vyšehrad 18 1146:1703 19

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 110469
Posledních 30 dnů: 577 | Posledních 7 dnů: 166 | Poslední den: 26

© 2022 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne