Tým U17 se probojoval na MČR do Brna!!!

Skvělé výkony hráčů U17 v zápasech proti Písku, a díky tomu bude mít Sokol Pražský opět své zastoupení na MČR U17. Kluci U17 po vyřazení Nymburka v předkole play off, překvapili celou basketbalovou komunitu a poradili si i se suverénem letošní extraligy Sokolem Písek. Série to byla krásná, kde jsme nakonec více štěstí měli my a zaslouženě jsme postoupily na Final Four do Brna hraném o víkendu 14-15.5!!

Sokol Pražský : Sokol Sršni Písek 70:94

První zápas se odehrál u vítěze základní části tedy v Písku. Na první zápas jsme odjížděli sebevědomí s vidinou toho, že máme na to Písek porazit. O to větší náraz a sprcha na nás v Písku čekala. Domácí byly jasně lepším týmem a našich hrozivých 34 ztrát toho bylo důkazem. V zápase jsme ani jednou nevedli, v poločase vedli domácí dokonce o 20 bodů a tak se zápas už pouze dohrával…

Sokol Pražský : Sokol Sršni Písek 84:73

Domácí odvetné utkání nás čekalo až za tři týdny (volný víkend přes Velikonoce) a my měli tak dost času na, připravit se na možná poslední utkání sezóny. Na hráčích bylo celou přípravu vidět že budou chtít konec v soutěži odvrátit a vrátit se na třetí utkání do Písku. To se nám od prvních minut dařilo, kdy jsme velmi dobře plnili taktické pokyny a nedopouštěli se tak hloupých chyb jako v prvním utkání. Bohužel během druhé čtvrtiny jsme si vybrali opět slabší chvilku, kdy si na hřišti každý něco zkusil a díky tomu jsme o poločase vedli pouze 37:34. Druhý poločas to byla vyrovnaná a velmi pohledná bitva. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a vynikající diváci hnali oba týmy k vítězství. Když jsme v poslední čtvrtine prohrávali o 5 bodů už to s námi vypadalo velmi bledě, ale skvěle hrající Vojta Hajič ( 33 bodů z toho 7 trojek) nám vždy pomohl trojkou a tak jsme měli dokonce poslední útok na vítězství. Ten jsme bohužel neproměnili a tak se šlo do prodloužení. V prodloužení byl už pouze jeden tým, pětiminutové nastavení jsme vyhráli 14:3 a tak propukla velká euforie z odvrácení konce sezóny. Klíčovým faktorem celého utkání bylo pouhých 13 ztrát což je pro náš tým obrovský úspěch.

Sokol Pražský : Sokol Sršni Písek 80:72

Rozhodující třetí utkání se odehrálo hned ve středu opět v Písku. Po vzoru U19 jsme vypravili další autobus, kdy nás do Písku přijel podpořit tým U19 a spousta rodičů a dalších fanoušku Sokola Pražského. Díky tomu na zápase byla atmosféra, kterou jsme v životě v kategorii U17 nezažil. Skoro plná hala, neúnavně hnala obě družstva za postupem na final four. My jsme do zápasu vstoupili výborně a na to domácí trenér musel reagovat oddechovým časem. Domácí se poté zlepšili a první čtvrtinu vyhráli 19:18. Poté jsme ale otěže zápasu vzali do svých rukou my, a už jsme domácí do vedení nepustili. Zápas to byl nádherný a na kategorii U17 velmi nadstandartní. Oba týmy předvedly skvělé výkony, za které by si zasloužili postup na final four, bohužel postoupit mohl pouze jeden a tím jsme byli MY.

Po zápase propukla ohromná radost a euforie všech kluků, a musím říct, že si všichni určitě budeme pamatovat tento skvělý zápas který měl úplně všechno.

Díky skvělým výkonům jsme dotáhli Sokol Pražský po delší době opět mezi nejlepší čtyři týmy v České Republice. Doufám, že tím naše cesta nekončí, a že se opět kvalitně na turnaj připravíme a zabojujeme o kov nejcennější. Chtěl bych poprosit všechny příznivce, rodiče a hráče všech kategorii, aby si v termínu 14-15.5. udělali do Brna výlet a podpořili náš tým v boji o medaile. Kluci si to zaslouží, a za celý tým můžu slíbit, že na hřišti uděláme maximum pro splnění našeho snu.