Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Sokol Pražský U12 vs TJ Sokol Dubeč

Datum a čas konání: 25.2.2023 00:00

U12: I přes velkou marodku jsme se o víkendu neztratili.

U12: I přes velkou marodku jsme se o víkendu neztratili.

Během pár dní nám onemocnělo 10 hráčů a tak jsme do utkání nastupovali v nekompletní sestavě. V sobotu proti Porgu a Dubči nás bylo 11. V neděli nás bylo již 13, nicméně několik hráčů teprve sbíralo první zkušenosti s ostrými zápasy.

Sokol Pražský – PORG Basket            62:18 (12:5, 40:8, 44:14)

V prvním utkání proti Porgu jsme, i přes náš malý počet, hráli velmi aktivně. Vcelku dobrá obrana a rychlé vybíhání do protiútoku nám zajistilo vítězství. Bohužel ve třetí čtvrtině jsme úplně upustili od agresivity a nechali jsme soupeře si dělat co chce a nechali jsme se „zmlátit“. Do toho jsme přidali spoustu nepřesností v rozehrávce a ztráceli až moc míčů. Výsledkem byla prohraná čtvrtina. I přesto, že jsme neměli v této pětce nikoho na střídání, tak jsme podali velmi podprůměrný výkon.

 

Sokol Pražský – Sokol Dubeč             59:26 (8:6, 31:11, 41:18)

Ve druhém utkání nás čekal soupeř, který byl ještě v okleštěnější sestavě než my. Sice jsme nevyhráli velkým rozdílem, ale mnohem lépe se nám dařila kombinace hoď a běž a to především při vyhazování z autu. Nicméně i v samotné hře se párkrát objevilo a hned se na zápas lépe koukalo. Pořád máme problém si uvědomit, že přihrávka je často snazší a účelnější než driblink jednoho hráče.

 

Sokol Pražský – PORG Basket            65:41 (6:23, 35:27, 37:39)

Stejný soupeř jako v sobotu, ale naprosto jiný herní projev. Do začátku utkání jsme vstoupili katastrofálně. Vše jsme dělali na půl plynu a soupeř nás zkrátka přehrával ve všech činnostech. První čtvrtinu jsme prohráli o 17 bodů!!!! Druhá pětka skóre převrátila v náš prospěch. Ve druhém poločase se výkon první pětky zvedl, ale do ideálu to mělo stále daleko.

 

Sokol Pražský – Tygři Praha               36:77 (8:19, 16:37, 26:53)

Lídr tabulky a nejtěžší soupeř proti kterému jsme letos hráli. Na kluky byl kladen apel, že pokud chceme odehrát důstojný zápas, tak musíme na hřišti nechat úplně vše a vyvarovat se chyb, které jsme páchali v předchozím utkání. Což kluci většinu zápasu splnili. Dobrý start a dobré tempo, ve kterém jsme utkání odehráli. Bohužel jsme se sami sráželi chybami v rozehrávce. Chce to méně driblinku jednoho hráče a více přihrávek mezi spoluhráči. Jakmile se jeden hráč rozhodl, že to spasí sám, tak z toho byla většinou ztráta. To byl asi největší rozdíl mezi námi a soupeřem. Nehráli jsme tak týmově. Nicméně jsme neodehráli vůbec špatné utkání. Bojovnost a nasazení se klukům nedala odepřít. Nyní se vrhneme na „drilování“ spolupráce :).

 

 

Komentář trenéra: „Když se na víkend koukám s lehkým odstupem, tak kluky musím za většinu času pochválit, i když vím, že během utkání jsem klukům spíše vytýkal chyby. Přeci jen jsme byli v menším počtu a kluci tak museli často odehrát utkání bez střídání nebo jen s rychlým střídáním a krátkým odpočinkem. Zároveň pár zúčastněných hráčů se stále řadí mezi nováčky a tak se od nich nedá očekávat, že by tým táhli.

V sobotu mě mrzí pouze třetí čtvrtina proti Porgu, kde jsme nebyli zdaleka tak důrazní, jak bychom měli být. Stále mám pocit, že někteří hráči raději vypustí souboj se soupeřem, než aby nedejbože dostali ránu. Místy až moc pohodlní. Moderní basketbal je rychlá a také tvrdá hra.

V neděli se mi první utkání ani nechce komentovat. Klukům jsem k tomu řekl své v šatně a doufám, že si z tohoto utkání odnesou, jak se NEMÁ k utkání přistupovat.

Do utkání s Tygry jsme šli samozřejmě namotivovaně a kluci většinu zápasu poctivě odmakali. Stále mi ale u spousty z nich chybí větší chtíč se zapojit do hry, S tím byl především problém v pětce, kde hrál Patrik. Jak měl míč Patrik, tak se 4 hráči postavili na značky a už se nezapojovali (většinou, ne vždy). To není hra, kterou chceme předvádět. Je super, že Patrik dá 20 bodů, ale takhle se jako tým nebudeme zlepšovat. Samozřejmě jde tohle vše za trenérem. Já musím kluky naučit, jak se po hřišti hýbat, jak si navzájem pomoci apod. Nicméně „drive“, schopnost na sebe vzít zodpovědnost a obecně chuť hrát, to jsou vlastnosti, které by v sobě měli kluci najít sami.

Poslední věc, která mi o víkendech vadila, byl nezájem několika hráčů ve chvílích, když nehráli. I když střídám, hraju ve druhé pětce nebo máme poradu či time-out, tak se mám zajímat o tým, vnímat co se děje, navzájem se s ostatními podporovat, fandit si. Basketbal je TÝMOVÝ sport!!“

 

Doufám, že přes svátky se dáme do kupy, uzdravíme se a po Novém roce budeme v plné síle a připraveni na tréninky a další těžké zápasy.

Diskuze

Tabulka

1. BŠ Tygři Praha 6 467:181 12
2. USK Praha 7 496:272 12
3. Sokol Pražský U12 6 323:264 10
4. BA Sparta 6 204:369 8
5. PORG Basket 7 232:443 8
6. TJ Sokol Dubeč 6 170:363 7

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 120527
Posledních 30 dnů: 1573 | Posledních 7 dnů: 394 | Poslední den: 38

© 2023 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne