Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Poslední přeborové zápasy pro U13

Poslední přeborové zápasy pro U13

O víkendu 15.-16. 4. odehráli starší minižáci své poslední zápasy v přeboru Prahy. Bilance dvou výher a dvou porážek z tohoto víkendu nám přiřkla konečné 4. místo, přičemž o bronzové medaili se rozhodlo až v posledním zápase, v kterém nám ji uzurpoval rival z Radotína.

Sokol Pražský - BA Radotín 41:40

V prvním sobotním utkání jsme vstoupili do zápasu s mírnou nervozitou, danou zřejmě skutečností, že jsme tento víkend potřebovali proti Radotínu dvakrát zvítězit, abychom mohli pomýšlet na třetí místo. Skóre se tak neustále přelévalo a přestože jsme se jednou i odpíchli na pětibodový rozdíl v náš prospěch, nepodařilo se nám nastavenou hru udržet. V případě obou týmů je třeba vypíchnout kvalitní obranu, v útoku jsme sice byli schopni vytvořit si příležitosti, zakončení však pokulhávalo. Ve zbytečně zdramatizovaném závěru se nám s velkou dávkou štěstí podařilo vydřít hodnotné vítězství a přestože jsme nakupili spoustu hloupých ztrát, dokázali jsme i v menší rotaci odehrát atraktivní a bojovný zápas.

Best Replica Watches www.bestreplicashop.com

Tygři Praha A - Sokol Pražský 43:36

Povzbuzeni předešlou výhrou jsme nastoupili do utkání s Tygry velmi aktivně a donutili jsme soupeře k jinak ojedinělým ztrátám na vlastní polovině. Zápas se nesl v podobném duchu jako předchozí utkání - po většinu herní doby byl zápas vyrovnaný, zlom přišel až v poslední čtvrtině, kde soupeř v rychlém sledu třikrát skóroval. S čistou hlavou, nezatíženou očekáváními, jsme tak odehráli velmi sympatický výkon. Škoda neproměněných "šoupáků", důležitější však zůstává, že jsme byli s to si situace pro dobré zakončení vůbec vytvořit.

 

Sokol Pražský - BA Sparta Praha 54:30

Nedělní zápas se rozhodl především naší dobrou obranou. Agresivní tlak na hráče bez míče se úročil do jednoduchých zakončení, a tak jsme si brzo vytvořili dostatečný náskok. Je nutno vyzdvihnout příkladný vstup do zápasu, výrazně odlišný od posledního utkání se stejným soupeřem, ve kterém jsme si naopak pasivním výkonem koledovali o porážku.

 

BA Radotín - Sokol Pražský 65:43

Do posledního utkání jsme rovněž vstoupili nabuzení - úvodní skóre 10:5 pro nás se jevilo jako dobrý začátek, záhy nás však soupeř dorovnal. Stejně tomu bylo po zbytek zápasu - vedení o pět, šest bodů se ujal jeden z týmů, několika slepenými koši ovšem druhý tým kontroval, aby za několik málo minut opět doháněl několikabodové manko. Týmem, který opětovně dotahoval a krom začátku tahal za kratší konec, jsme byli bohužel my. Na počátku čtvrté čtvrtiny jsme namísto vzepjetí všech sil brzy rezignovali, a tak jsme poslední čtvrtinu prohráli o 15 bodů. Spíše než samotná prohra mě mrzí náš přístup ve chvíli, kdy jsme přestali věřit v možnost výhry a psychicky se rozložili.

 

Kromě poslední čtvrtiny posledního zápasu jsme nicméně odehráli zápasy hodné respektu, v nichž jsme ukázali, že jsme-li v psychické pohodě, podáváme gradující výkony, na které bychom před pár měsíci možná ani nepomýšleli.

Diskuze

Tabulka

1. Basket Fio banka.. 6 551:464 11
2. Slavoj BK Litoměřice 6 502:459 11
3. Královští sokoli 6 529:478 10
4. Sokol Pražský A 6 417:452 9
5. Tuři Svitavy 6 421:440 7
6. BK Opava "B" 6 425:552 6

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 140483
Posledních 30 dnů: 1086 | Posledních 7 dnů: 190 | Poslední den: 11

© 2024 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne