Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

USK Praha vs Sokol Pražský U12

Datum a čas konání: 9.3.2024 09:00
Místo: Sokol pražský
Rozhodčí: Jon, Durdová

Festival U12 v Ostravě

Festival U12 v Ostravě

Mladší minižáci absolvovali 28.-30.4. festival v Ostravě a obsadili celkové 5. místo z 10 týmů. Bohužel se nám před turnajem zranila jedna z opor týmu Adam Horčička a také jsme nemohli počítat s účastí mladších hráčů 2012, kteří ve stejném termínu na stejném místě absolvovali festival U11. I přes znatelné oslabení jsme ale měli velmi kvalitní tým a mohli jsme jistě pomýšlet i na vyšší příčky. Bohužel hned po dvou pátečních utkáních se sny o medaili víceméně rozplynuly.

Sokol Pražský – BK Opava                 32:49 (6:15, 19:25, 26:36)

Po 3,5hodinové cestě vlakem jsme se ubytovali a hned jsme běželi na první utkání turnaje. Hráli jsme v tělocvičně základní školy, která působila lehce stísněně, nicméně pro oba týmy byly podmínky stejné. Zápas začal nervózně z obou stran, což se projevilo i na poměrně nízkém skóre. My jsme místy působili, že ještě nejsme zcela hlavou v utkání, ale spíše ještě ve vlaku. Soupeř také hrál velmi tvrdě, s čímž měla většina našeho týmu problémy. Bohužel jsme tvrdou hru nedokázali většinou opětovat a soupeř si tak vybudované vedení nenechal vzít. Hned na začátku turnaje jsme tak dostali nepříjemnou facku. Opava nakonec celý turnaj vyhrála.

Hráčem utkání byl vyhlášen Jan Pašek.

Statistiky hráčů:

Očadlík 11 (TH: 1/5), Pašek 7 (TH: 5/8), Kasyanov 4, Ba 2 (TH: 2/2), Aćimović, Baranov, Zavadil a Cinger 2

Best Replica Watches

Sokol Pražský – Tygři Brno                45:70 (3:13, 21:33, 23:54)

Po prvním utkání jsme měli 15 minut pauzu a hurá do utkání dalšího. U kluků bylo vidět, že jsou stále rozhozeni z první porážky a tak vstup do utkání nebyl vůbec ideální. Soupeř na nás vytáhl celoplošnou, agresivní a dosti kompaktní obranu, s čímž měla první pětka extrémní problém. V první a třetí čtvrtině jsme dali pouze 5 bodů a s tím se opravdu vyhrát nedá. Těžko říct, zda to bylo únavou po cestě, nervozitou nebo podceněním, ale dobré utkání to pro nás nebylo.

Hráčem utkání byl vyhlášen Daniel Pipus.

Statistiky hráčů:

Očadlík 22 (TH: 2/3), Baranov 6 (TH: 2/5), Aćimović 6, Pašek, Kasyanov, Buchvaldek, Pipus a Cinger 2, Zavadil 1 (TH: 1/2)

 

V sobotu jsme dopoledne využili k návštěvě Dolních Vítkovic, kde nám Davidův děda udělal speciální soukromou prohlídku, za což moc děkujeme! Po moc pěkném programu jsme se vydali na oběd a poté na první utkání dne proti Teplicím. V sobotu jsme odehráli obě utkání v hala Tatran, kde se hraje i nejvyšší česká soutěž.

 

Sokol Pražský – BK Teplice                62:44 (13:6, 34:15, 44:24)

Teplice dokázali našeho minulého soupeře z Brna porazit o 1 bod, takže jsme věděli, že proti nám bude stát kvalitní soupeř. Udělali jsme lehké změny ve složení pětek, abychom první pětku posílili, a to nám přineslo ovoce. Do celého prvního poločasu jsme vstoupili velmi dobře. Skvělá nátlaková obrana, kterou se v čele s Honzíkem a Páťou prezentoval celý tým. To nám také přineslo spoustu snadných bodů a v poločase jsme vedli již o 20 bodů. Oproti pátku to byl diametrální rozdíl v přístupu a krásně se na to koukalo. V druhém poločase jsme od tohoto tempa lehce opustili a hra se vyrovnala. Nicméně vedení jsme si pohlídali a mohli jsme tak slavit první vítězství.

Hráčem utkání byl vyhlášen Arsenije Aćimović.

Statistiky hráčů:

Očadlík 25 (TH: 9/10), Aćimović, Kasyanov a Ba 6, Zavadil 4 (TH: 2/2), Pipus 4, Cinger 3 (TH: 1/2), Spěvák, Buchvaldek, Vojtěchovský a Pašek 2

 

 

Sokol Pražský – TJ Start Havířov       65:33 (14:14, 34:16, 45:31)

Druhé sobotní utkání nás čekalo až v 19h večer a to proti „domácím“ z Havířova. Věděli jsme, že budeme hrát proti nejslabšímu soupeři ze skupiny, a především bylo na hráče apelováno, aby utkání nepodcenili. Zároveň už se také nahromadila únava. V první pětce jsme měli problém ubránit jediného hráče, což by se nám stávat nemělo a měli bychom být schopni si týmově poradit. Druhá pětka pak ale soupeře zlomila a my si tak mohli připsat druhé vítězství. Velkou pochvalu zde zaslouží Patrik, který šel klukům příkladem v nasazení v obraně a v útoku se snažil hrát nesobecky, kdy zásobil spoluhráče přihrávkami do vyložených šancí a důležité bylo, že kluci toho dokázali využívat a snadně skórovali.

Hráčem utkání byl vyhlášen Patrik Očadlík

Statistiky hráčů:

Očadlík 24, Pašek 9 (TH:1/2), Pipus 6, Cinger 4 (TH:0/2), Aćimović a Baranov 4, Spěvák 3 (TH:1/2), Kopecký, Vojtěchovský, Rojíček, Kasyanov a Ba 2, Gregor 1 (TH:1/2)

 

Po tomto večerním utkání jsme se ještě na chvíli šli podívat na diskotéku pro hráče a zhruba ve 23h jsme se teprve dostali zpět na hotel. Kluci tak měli za sebou velmi náročný den. V naší skupině se vyvinula situace tak, že tři týmy (my, Brno a Teplice) měly stejný počet výher a proher. O pořadí tak rozhodovalo až nastřílené skóre. My jsme nakonec skončili těsně za Brnem a v neděli jsme tak bojovali o 5. místo.

breitling replica

Sokol Pražský – BK Snakes Ostrava  53:41 (13:7, 31:15, 37:26)

V neděli jsme v souboji o konečné 5. místo vyzvali tým z Ostravy. Hrálo se opět na základní škole. Do utkání jsme vstoupili nahecovaně a bylo to na náboji utkání vidět. Nic jsme nevypouštěli a soupeře jsme dokázali porážet dobrou obranou, která ústila v rychlé protiútoky. V poslední čtvrtině nás soupeř začal dotahovat a při velmi hlasité atmosféře jsme lehce znervózněli. Nicméně po oddechovém čase jsme se zklidnili a kluci koncovku ustáli velmi dobře. Utkání jsme vyhráli a propuklo tak velké nadšení ze strany hráčů.

Hráčem utkání byl vyhlášen Jaroslav Kasyanov

Statistiky hráčů:

Očadlík 24 (TH: 8/11), Aćimović 8 (TH: 2/2), Ba 6 (TH: 0/1), Baranov 4 (TH: 0/2), Kasyanov a Pašek 4, Buchvaldek 2, Cinger 1 (TH: 1/2)

 

Po utkání jsme vyrazili fandit mladším U11, kteří bojovali ve finále o zlato. I díky našim hlasivkám se mohli z 1. místa radovat! Poté už nás čekalo pouze vyhlášení a odjezd domů. Jelikož se v Ostravě konalo více turnajů najednou, tak byla v průběhu festivalu trochu zmatená organizace a to platilo i pro slavnostní zakončení a vyhlášení, což byla bohužel docela velká kaňka. Desítky týmů najednou, všichni spěchající na vlak. Vyhlášení celkového pořadí tak proběhlo v řádu minut a nestihli jsme se ani vyfotit. Kromě pátého místa jsme si „odvezli“ i dvě individuální ocenění. Ty pro sebe vybojovali Patrik Očadlík a Arsenije Aćimović. Bohužel, opět kvůli časovému presu, bylo vyhlášení pouze poloviční a cena pro Páťu bude zaslána až dodatečně. Je to veliká škoda, jelikož si kluci nemohli společně užít svou chvíli slávy, kterou si za průběh turnaje moc zasloužili.

 

Komentář trenéra:

Do turnaje jsme jeli, i přes nekompletní sestavu, s velkými ambicemi. Bohužel jsme v pátečních utkáních odehráli jako tým podprůměr. Kdybychom možná tyto zápasy hráli až v sobotu, kdy budou kluci trochu rozkoukaní, tak by to dopadlo jinak. Nicméně na kdyby se nehraje a měli bychom být schopni hrát v jakýchkoliv situacích, nehledě na únavu. Od soboty už jsem byl z větší části spokojený, a to nejen ze hry na hřišti. Bylo vidět, jak kluci spolu jako tým rostou. Žili spolu na hřišti i mimo něj, mohutně se podporovali, a to i v těžších chvílích, také si navzájem moc přáli úspěch. Takže vždy když byl vyhlášen hráč utkání, tak se kolem něj celý tým seběhl a gratuloval mu. V tomhle ohledu jsem byl na kluky pyšný.

Obrovské díky patří také rodičům, kteří se do Ostravy vydali fandit. Obzvláště naší nejvěrnější fanynce, paní Aćimović, která si od soupeřů půjčovala buben a byla vždy slyšet! Samozřejmě děkujeme i za podporu na dálku, kterou nám zbytek rodičů posílal!

Diskuze

Tabulka

1. Tygři Praha 11 790:548 20
2. USK Praha 10 680:477 17
3. Sokol Pražský U12 10 599:460 17
4. TJ Sokol Dubeč 10 518:547 15
5. Žižkov Falcons 10 483:587 13
6. Sokol Kbely 11 345:796 11

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 137348
Posledních 30 dnů: 3205 | Posledních 7 dnů: 2428 | Poslední den: 41

© 2024 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne