5. místo na MČR

Starší žáci se účastnili Mistrovství ČR v Ústí nad Labem v termínu 28.-30.4. Na základě systému turnaje je hned první prohra s budoucím mistrem NH Ostrava posunula do zápasů o umístění. Zbylé dva zápasy ale zvládli a díky tomu obsadili na mistrovství konečné 5. místo.

BK NH Ostrava vs Sokol Pražský 69:61 (20:12, 34:34, 53:43)

Výsledky našich jarních zápasů extralize nám do pomyslného čtvrtfinále přisoudily vítěze moravské skupiny a největšího favorita NH Ostrava. Od úvodu zápasu se hrálo velmi svižné tempo. Soupeř podle očekávání hrál velmi agresivně po celém hřišti. My jsme se ale nezalekli a poctivě jsme si vypracovávali střelecké pozice. V závěru druhé čtvrtiny se na nás také usmálo střelecké štěstí, když jsme trefili několik slepených trojek a na soupeře jsme se dotáhli a na tabuli tak svítilo vyrovnané skóre 34:34. Bohužel vstup do druhého poločasu se nám vůbec nepovedl. Soupeř ještě zagresivnil svou hru. My jsme v tu chvíli v útoku volili špatná zakončení a najednou pro nás byl koš Ostravy jako začarován. Za prvních 5 minut jsme dali pouze 2 body! Naopak soupeř ze zisků a rychlého přechodu několikrát lehce skóroval. Bohužel výsledek třetí čtvrtiny 19:9 nás stál zápas. V poslední čtvrtině jsme sice bojovali jako lvi a jeli nadoraz, ale bohužel už jsme s výsledkem zápasu pohnout nedokázali. I tak naši hráči za tento zápas zaslouží kredit a byl to náš nejlepší výkon sezóny!

BK Pardubice vs Sokol Pražský 76:81 (17:23, 35:46, 53:63)

V sobotním souboji poražených z čtvrtfinále se opakoval finálový souboj z minulého roku. Naši kluci do zápasu ale vlétli jako správní sokolové a v 5. minutě jsme vedli 19:7. Pak ale přišel z naší strany herní útlum a soupeř nás dotáhl na šest bodů. Takto se bohužel odvíjel zbytek zápasu pod heslem „přitáhnout, povolit, přitáhnout, povolit“. Když jsme soupeři dokázali odskočit na nějaký větší rozdíl, tak jsme udělali hloupé chyby/rozhodnutí v útoku, nebo se někdo v obraně zapomněl a soupeř nás opticky dotáhl. Nicméně i přesto jsme zápas dovedli k vítězství a věděli jsme, že poslední zápas budeme bojovat o konečné 5. místo.

BA Nymburk vs Sokol Pražský 64:67 (21:16, 39:42, 53:49)

V posledním zápase jsme naopak měli velmi tristní vstup do zápasu a v 5. minutě zápasu jsme prohrávali 18:4! Z tohoto šoku jsme se ale dokázali oklepat. Začali jsme se koncentrovat na agresivní obranu a vyráželi do rychlých protiútoků. V postupném útoku jsme naopak začali lépe kombinovat, a hlavně pracovat na útočném doskoku. V poločase jsme tak byli v mírném vedení. Nebyli bychom to my, abychom opět měli velmi špatný start do druhého poločasu. Bojovali jsme se špatnou volbou střel z dlouhé vzdálenosti bez kvalitnější práci na útočném doskoku a v obraně jsme jen postávali a vůbec nevytvářeli tlak na hráče Nymburka. Třetí čtvrtinu jsme tak prohráli 14:7. Poslední čtvrtina byla proto boj. Hráči si konečně nechali říct a místo ostřelování koše z dlouhé vzdálenosti, začali soupeři vnikat do vymezeného území, a hlavně také zlepšili práci na útočném doskoku. Díky tomu jsme nakonec dokázali zápas urvat a obsadit tak konečné páté místo.

Hodnocení trenéra: „ Za sebe jsem na kluky hrdý, jak přistoupili ke čtvrtfinálovému zápasu s budoucími mistry z Ostravy a nebyli jsme moc daleko od toho je porazit. Bohužel rozhodovalo pár chybek v obraně a naše „vytuhnutí“ ve třetí čtvrtině. Nicméně nemáme se vůbec za co stydět a myslím si, že jsme se MČR zúčastnili se ctí a kluci si za něj zaslouží kredit.

Asi jsme v sobě možná měli trochu větší tajná očekávání, když jsme všichni byli namlsáni z minulého roku, ale bohužel se nám jarní část extraligy nepovedla, tak jak měla. Na druhou stranu je sice hezké zakončit sezónu nějakou medailičkou, ale stále je daleko přednější, aby se kluci výkonnostně posouvali dále, chtěli uspět v dorosteneckých kategoriích a probojovat se svým týmem na Final four. Až tam se totiž pozná kvalita hráčů!

Chtěl bych tímto poděkovat VŠEM hráčům za sezónu a popřát jim, ať se jim daří v jejich kariérách dál i v dorosteneckých kategoriích. A po zkušenostech z letošní sezóny jim přeji hlavně ať zůstanou zdraví!"