U10 absolvovali svůj první turnaj

Ve dnech 9.-11. 6. se odehrál turnaj pro kategorii U10 Tygr Mini Cup 2023. Kluci, kteří se doposud zúčastnili pouze akcí Špunti, si tak poprvé vyzkoušeli regulérní zápasy, a to navíc v celorepublikové konkurenci.

Sokol Pražský - Sršni Písek 6:38

V prvním zápase jsme se především rozkoukávali. Časté výpadky koncentrace soupeř trestal jednoduchými koši, což se projevovalo i ve chvíli, kdy se nám podařilo bodovat - v tu chvíli jsme samým nadšením přestávali hrát a než jsme se vzpamatovali, protihráči už mířili na koš. Vzhledem k tomu, že šlo o první zápasovou zkušenost, ale kluci odvedli bojovný výkon, což je podstatně důležitější než výsledek.

Sokol Pražský - NH Ostrava 16:38

V druhém utkání nás mrzí zejména úvod, v němž si soupeř jednoduše vydobyl pohodlný náskok (0:14). Poté jsme však zlepšili obranu a dokázali jsme po zbytek zápasu hrát s Ostravou víceméně vyrovnaně. Po této zkušenosti jsme si vytyčili hrát od začátku aktivně a dbát na kvalitní rozcvičení.

Sokol Pražský - BK Pardubice 16:26

Jelikož jsme ve skupině skončili třetí, připadl nám tým z Pardubic, který byl v jiné skupině také na třetím místě. Tento zápas vnímáme jako rozhodně nejslabší z celého turnaje. Objevily se i dobré úseky, nicméně z hlediska celkového obrazu jsme se prezentovali ospalou hrou a nedůsledností.

Sokol Pražský - NH Ostrava 2 16:24

Po výpadku v předchozím utkání jsme předvedli podstatně lepší výkon. Bojovali jsme, rvali se o každý míč a soupeře potrápili. Sobotu jsme tak zakončili chvályhodným výkonem, na který jsme v neděli chtěli navázat.

Sokol Pražský - Jižní Supi 18:14 (po prodloužení)

To se podařilo na výbornou. Zpočátku jsme tahali za kratší konec, s každou další minutou jsme ovšem byli aktivnější a dostávali se k dobrému zakončení. Body však příliš nepřibývaly - navzdory bojovnosti a mnoha šancím se nám nedařilo se trefit. V posledních dvou minutách jsme prohrávali 10:14, kluci ale utkání nevzdali a díky důsledné obraně vstřelili v rychlém sledu dva koše. Během prodloužení jsme byli dominantní, otázkou bylo, jestli se nám podaří šance proměnit. S velkou dávkou štěstí jsme dvakrát zaskórovali, naopak soupeře jsme ke koši takřka nepustili - velkou zásluhu na tom nese Otík, který dostal za úkol bránit nejproduktivnějšího hráče Supů. Obrany se zhostil na výbornou a mnoha obětavými zákroky nám dopomohl k vítězství.

Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Ríša, který se prosazoval nebojácnými nájezdy a během turnaje předvedl poměrně vyrovnané výkony.

Na turnaji jsme nakonec obsadili 10. místo z 11 celků, naše oslavy po vyhraném utkání ale připomínaly spíše vítězství ve finále. A to je dobře. Kluci si vítězství zasloužili - po většinu turnaje hráli s příkladnou zarputilostí a nenechali se otrávit porážkami. Turnaj tedy hodnotíme velmi kladně. Na druhou stranu jsou patrné i mnohé nedostatky, pokud ale budeme na tréninku dobře pracovat, ostatním týmům se dříve či později vyrovnáme.