Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Petr Štovíček a Adam Galko na ME U20B

Petr Štovíček a Adam Galko na ME U20B

Naši hráči Petr Šťovíček (ČR) a Adam Galko (SVK) se zúčastnili ME U20B, které se konalo v Skopje. Petr s týmem ČR dokázal celý turnaj ovládnout a postoupit tak do divize A. Slovensko nakonec obsadilo na šampionátu 18. místo. Níže nám chlapci přiblížili, jak celý turnaj vnímali.

Adam Galko:

Před ME U20B v Skopje jsem se slovenskou reprezentací absolvoval několik přípravných utkání v Bělehradě, i proti týmu Maďarska. Tahle utkání sloužila hlavně k určení finální "12" a sehrání týmu. Na ME se nám v základní skupině nepovedlo vyhrát ani jedno utkání, což znamenalo účast ve skupině o 17.-20. místo. Umístili jsme se na  konečném 18. místě po výhrach nad Albánií a Azerbajdžánem. Osobně jsme za každou zkušenost rád a snažím se ji využít v můj růst. A už se těším, až budu moct těmito zkušenostmi pomoci týmu v 1.lize na Sokole. 

 

Petr Štovíček:

Jeli jste na turnaj s tím, že jste měli za cíl pouze postup do divize A? Nebo jste se snažili na to moc nemyslet?

Na začátku přípravy jsme si jasně určili postup do divize A jako cíl, opakovali jsme si to neustále. Měli jsme to jasně nastavené a myslím si, že jsme ani s jiným závěrečným scénářem nepočítali, i přesto že cesta která nás čekala byla opravdu těžká.

Jak probíhala Vaše příprava na zápasy? Měli jste například videorozbory?

Trenéři si na přípravě na zápasy dali hodně záležet. Měli jsme jak videorozbory, tak i tréninky zaměřené na akce a hru soupeřů před každým zápasem. Pomocí videorozborů jsme se připravili jak na všechny možné akce soupeřů, tak i na silnou stránku každého jednotlivce z druhého týmu. Většinou jsme si na videích pouštěli i dobré úseky našich zápasů jako motivaci.

V TV to vypadalo, že jste dobrá parta. Bylo to opravdu tak? A čím to, že vám to tak sedlo?

Myslím si že jsme měli úžasnou partu a hrálo to velkou roli ve vypjatých koncovkách. Ukázali jsme že dokážeme bojovat jeden za druhého. Myslím si, že velkou roli hrálo to že se všichni tak nějak známe i mimo hřiště z předchozích reprezentací. Nutno dodat že ne všechna příprava na velké turnaje je jen na hřišti. 

Jsi spokojen s tím, jak si ty sám hrál?

Osobně si myslím, že mé výkony nebyly optimální, tak nějak spokojený jsem jen s výkonem z finálového zápasu s Makedonií. Pravdou je, že se ta forma stupňovala zápas od zápasu.

Měl jsi od trenéra nějakou konkrétní roli v týmu? 

Vyloženě jsem neměl danou roli, ale hodněkrát jsme si s trenérama říkali, že pokud budu na hřišti, měl by na mě být spoleh v obraně. Věděl jsem, že nebudu nastupovat na své pozici a že musím soustředit na trošku jiné věci než tady na Sokole. Na pozici 5 (pivot) jsem moc malý a slabý, naopak to byla výhoda v řešení clon, kdy jsme clony na balon mohli přebírat, s čímž má spousta týmů problém.

Proběhla nějaká oslava 1. místa?

To je snad jasný ne? I přes to, že nebylo moc prostoru, byl by hřích takovýhle úspěch neoslavit. Vždyť jsme první v historii Česka, kteří v této kategorii přivezli zlatou medaili z mistrovství!

Jaké jsou teď tvoje plány do budoucna? Myšleno basketbalově.

To se neříká. Něco se řeší a vypadá to velice nadějně, každopádně věřím, že na Sokole budu nějakou formou pokračovat i příští rok. Tak Nazdar, a vidíme se příští sezónu na Sokole!

Galerie k aktualitě

Diskuze

Tabulka

1. Basket Fio banka.. 6 551:464 11
2. Slavoj BK Litoměřice 6 502:459 11
3. Královští sokoli 6 529:478 10
4. Sokol Pražský A 6 417:452 9
5. Tuři Svitavy 6 421:440 7
6. BK Opava "B" 6 425:552 6

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 141363
Posledních 30 dnů: 1276 | Posledních 7 dnů: 481 | Poslední den: 31

© 2024 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne