U13 na prvním turnaji na velké koše

Parta ročníku 2011 a tří mladších se v předškolním víkendu 2.-3.9. zúčastnila turnaje SlunetaCup, který se konal v Ústí n. Labem. Turnaj už se logicky hrál podle pravidel U13, tedy na vysoké koše. Na turnaj jsme odjeli pouze v 13 hráčích, ale jelikož byl upraven formát na 4x6 minut, tak to vůbec nevadilo. Formát byl upraven kvůli porci zápasů během 2 dnů. Odehráli jsme dohromady 5 utkání- 4 ve skupině a 1 o umístění.

Sokol Pražský – Titans Dresden 1                42:50 (9:8, 19:25, 36:30)

Očadlík 16 (TH: 1/4), Horčička 6 (TH: 0/1), Sekanina 6, Pašek 3 (TH: 1/1), Cinger 3 (TH: 1/2), Konarovský, Aćimović, Baranov 2, Gregor 2 (TH: 2/2)

Sokol Pražský – BK Slavoj Litoměřice         38:28 (5:6, 17:15, 25:21)

Očadlík 14, Gušmirovič 7 (TH: 1/2), Horčička 6 (TH: 0/2), Konarovský 3 (TH: 1/2), Baranov, Pašek, Rojíček, Kasyanov 2, Cinger a Buchvaldek 0 (TH: 0/2)

Sokol Pražský – BA Sparta                           46:26 (19:7, 34:11, 37:22)

Očadlík 11 (TH: 1/1), Aćimović 10, Pašek 9 (TH: 1/2), Horčička 4 (TH: 1/4), Gušmirovič 4 (TH: 0/2), Sekanina 4, Buchvaldek 2 (TH: 0/2), Kasyanov 2, Cinger 0 (TH:0/2)

Sokol Pražský – Sluneta Ústí n. Labem        44:26 (12:6, 26:18, 34:20)

Očadlík 12 (TH: 2/5), Horčička, Pašek a Sekanina 6, Gušmirovič 4 (TH: 0/1), Kasyanov 4, Aćimović a Rojíček 2, Cinger 2 (TH: 0/2)

Všechna utkání ve skupině si byla velmi podobná. Dobré pasáže střídaly ty horší. Tato nekonzistentnost nám dělala problémy. Často jsme dokázali soupeře dobře tlačit v obraně, bohužel pak, byť jen na minutku, povolíme v koncentrovanosti a soupeř nás například přehodí dlouhou přihrávkou, jelikož máme špatné postavení v obraně nebo uděláme lacinou ztrátu v útoku, která pramení ze zbrklosti. Také nás stále tlačí bota při postavení v útoku, když se uchylujeme ke zběsilým pohybům, ze kterých ale nakonec nemáme uvolnění do volného prostoru. Naopak si navzájem překážíme. To je ale složitý proces a na tom budeme během roku pracovat. Z druhé pozitivní stránky musí být kluci pochváleni za jejich houževnatost, většinu času velkou bojovnost, vzájemnou podporu, a hlavně pasáže zápasů, kdy už dokázali hrát jednoduchý, ale účelný a pohledný basketbal.

Hned první porážka nám vzala možnost bojovat o zlato, ale důležité bylo, že hráči v dalších utkáních nevěšeli hlavy a došli si pro cenná vítězství. Nutno podotknout, že všechna utkání byla vcelku vyrovnaná a pro nás velmi dobrou přípravou na sezónu. 3 vítězství a 1 porážka nás posunula o boj o bronz.

Sokol Pražský – Tygři Praha                         44:32 (6:10, 21:20, 27:26)

Očadlík 10 (TH: 4/6), Pašek 9 (TH:1/2), Gušmirovič 6, Horčička 5 (TH:1/2), Aćimović 4 (TH:0/1), Sekanina a Kasyanov 4, Cinger 2 (TH: 0/2), Baranov 0 (TH:0/2)

V zápase o 3. místo jsme vyzvali známého rivala Tygry Praha. Soupeř nepřijel v kompletní sestavě, to ale jistě neznamenalo, že bychom jej mohli podcenit. Stále měl velmi kvalitní tým. Byl to náš nejlepší zápas na turnaji, co se nasazení, koncentrovanosti, tvrdosti a chtíče týká. Na klucích bylo vidět, jak moc chtějí vyhrát. Druhý poločas byl pak umocněný naší agresivní obranou. Právě tvrdá a agresivní obrana na hraně faulu, která nám u rozhodčích procházela, vyváděla soupeře z míry a my získali spoustu míčů, z kterých pramenily lehčí body. Velmi vyrovnaný zápas se zlomil až v poslední čtvrtině, kdy jsme soupeři bodově odskočili a hráči, zejména na lavičce, byli po celou dobu v euforii. Na konci pak propukla radost z vítězství nad soupeřem, se kterým se budeme v sezóně v Praze často potkávat.