Předsezónní prověrka U14

Mladší žáci odjeli na svou předsezónní prověrku na kvalitně obsazený turnaj v Děčíně. Odehráli zde 4 zápasy s bilancí 2:2. Zároveň každý zápas naším mladíkům nabídl jinou herní zkušenost.

Merlins Craisheilm vs SP 62:54

V prvním zápasu turnaje jsme nastoupili proti budoucímu vítězi. Poprvé od začátku přípravy jsme si zároveň mohli vyzkoušet hru 5 na 5. Úvod zápasu byl zmatený z obou stran. My jsme se bohužel hledali více než soupeř. Zároveň jsme se nemohli vyrovnat s tvrdou hrou soupeře a působili jsme velmi zakřiknutě. Soupeř nás jasně přehrál a jen díky závěrečnému korigováním výsledku z naší strany to nebylo vidět na skóre. My jsme si ale ukázali, že pokud chceme v sezóně uspět, musíme k zápasům přistupovat aktivněji a s vítěznou mentalitou, jinak nemáme šanci.

Sokol Pražský vs Science City Jena 62:57

Do druhého zápasu jsme vstoupili úplně jiným přístupem. Hráli jsme aktivně 1 na 1, rvali se o každý odražený míč a hlavně jsme konečně bojovali a dávali najevo, že chceme vyhrát. I když jsme měli menší výpadek ve ¾, tak jsme si zápas vzít nenechali.

Sokol Pražský vs Válečníci Děčín 53:70

Třetí zápas na turnaji proti domácí válečníkům pro nás byla jedna velká škola. Soupeř se prezentoval velkou agresivitou v obraně se zdvojováním a nám to první poločas dělalo obrovský problém. Soupeř byl také rychlostně na úplně jiném levelu a my tak první poločas působili, že obdržíme velký debakl. V druhém poločasu jsme se oklepali a postupně začali hrozivý náskok soupeře stahovat, že jsme nakonec donutili domácího trenéra, aby na závěr zápasu vrátil na hřiště své hlavní hráče.

Sokol Pražský vs Tygři Praha 66:61

V posledním zápase turnaje jsme nastoupili k pražskému derby proti Tygrům. Kluci tento tým ještě nikdy neporazili. V úvodu jsme působili velmi ospale a musel tak přijít velmi brzký time out. Nicméně i přes to jsme stále tahali za kratší konec provazu a soupeř hrál jednoduše a nápaditě. My jsme měli problém v útoku si jakkoliv vyhovět a spíše jsme se navzájem pletli. Zároveň jsme hráli velmi pomalu a nebyli jsme schopni (ochotni) se rozběhnout do útoku. V druhém poločasu se ale karta zápasu začala pomalu obracet v náš prospěch. Konečně jsme trochu přitlačili v obraně a hlavně jsme se prezentovali rychlejším přechodem na útočnou polovinu. Zároveň Tygři začali vypadat unaveně a jakoby „šlapali vodu“. Naši kluci se proto semkli a vidina toho, že by mohli konečně porazit odvěkého rivala je hnala vpřed. To se nám nakonec povedlo a kluci se tak mohli radovat z vytouženého vítězství.

Komentář hlavního trenéra: ,, Tato herní prověrka pro nás byla hodně cenná. Ukázali jsme si, jakým stylem basketu bychom se rádi prezentovali. Sice to ještě hodně skřípe, ale některé herní úseky byly velmi dobré. Základem ale bude, aby kluci chtěli každý zápas bojovat a našli v sobě touhu vyhrávat a hlavně, že pro to musí něco udělat (obětovat). Čeká nás ještě hodně dlouhá cesta, ale pokud hráči přijmou tento styl basketbalu za své, tak věřím, že se budeme  v našich výkonech posouvat.

Už se všichni těšíme na začátek sezóny, kdy zahajujeme o příštím víkendu domácími zápasy proti Medvědům Tábor a Lions Jindřichův Hradec.“