První zápasy U17 dopadly na výbornou

Po vydařené přípravě, kdy jsme na domácím turnaji Sokol Grand Prix obsadili 1. místo ( v silné konkurenci zahraničních týmů) s velkým očekáváním vyhlíželi start ligy. V prvním kole k nám zavítali silné celky z jihu Čech – GBA Jindřichův Hradec a Sokol Sršni Písek.

Sokol Pražský -GBA Jindřichův Hradec 89:83

Snový začátek zápasu a celé ligy kdy jsme se dostali do vedení 20:2 vystřídali rozpačitý zbytek utkání. První poločas jsme ještě s přehledem kontrolovali skóre, kdy jsme v poločase vedli 53:38 a nic nenasvědčovalo tomu že ze zápasu bude ještě drama. Bohužel druhý poločas se nám vůbec nepovedl, soupeř byl agresivnější, dravější a to nám dělalo velké potíže. Zápas jsme dovedli do vítězného konce, nicméně to pro nás bylo velké varování do dalších zápasů že nic se nesmí vypustit, za žádného stavu!

Sokol Pražský – Sokol Písek 84:69

V neděli k nám do Žitné ulice dorazili bratři sokolové z Písku, kteří jsou úřadujícími mistry ČR v kategorii U17. Už tento fakt napovídal že se jedná o velmi silného soupeře. První poločas nabídl vyrovnanou bitvu, kdy o něco štastnější byl soupeř kdy vedl v poločase 40:38. My jsme ale naši hru do druhého poločasu zlepšili, a drželi si stále malý náskok. Výhra o 15 bodů se zrodila až v posledních minutách, kdy jsme konečně trefili otevřené střely a jasně ukázali že vyhru na domácí palubovce nikomu nedáme! Zápas byl z obou stran velice pohledný, běhavý a myslím si že na kategorii U17 i velice nadstandartní.

V dalším kole za 14 dní nás opět na domácí palubovce čekají Lokomotiva Plzeň (sobota od 17:00) a pražské derby s Tygry Praha (neděle od 12:15).