U13: 1. turnaj CEYBL

20.-22.10. se starší minižáci vydali sbírat zkušenosti a herní praxi do Zieloné Góry, kde sehráli čtyři velmi kvalitní utkání. Turnaje jsou v této kategorii specifické tím, že se hraje dle dospělých pravidel. Hráči tedy mohou například hrát celý zápas.

Válečníci Děčín - Sokol Pražský                              88:52 (23:9 39:24 64:40)

Po cca 4 hodinové cestě jsme nastoupili k prvnímu utkání turnaje. Už podle rozcvičení bylo poznat, že nejsou kluci stoprocentně soustředění. To se hned projevilo v hrůzostrašném začátku, když jsme prohrávali 0:20. Tento úsek rozhodl celé utkání. Po oklepání jsme dokázali se soupeřem držet víceméně krok. Nicméně jsme nakupili obrovské množství ztrát. Hodně z nich bylo opravdu laciných jako například 4x přešlápnutí čáry při vhazování míče do hry. Všechny ztráty ale pramenily z naší bojácnosti před soupeřovou rychlostí a velmi tvrdou a důslednou hrou. Soupeř hrál jednoduše a místy nás až školil. Pro nás to měla být facka na probrání.

Za bojovnost si vysloužil ocenění hráče utkání Jan Pašek.

Górnik Airteam Walbrzych - Sokol Pražský            82:62 (26:13 52:31 69:43)

První sobotní utkání jsme sehráli s polským týmem. Zápas ale odstartoval podobně mizerně. Soupeř nás přehrál pár jednoduchými protiútoky, my jsme poblázněně kupili ztráty a zmatkovali jsme. Stále jsme nedokázali bojovat o míče tak důrazně jako soupeř. Většinu doskoků a neutrálních míčů získal soupeř. Bohužel nás trápilo i zakončování z vyložených pozic, které jsme si pracně vytvořili. Soupeř naopak využíval naší nedůsledné obrany a sebejistě zakončoval nebo si docházel pro faul. Celý dojem podtrhla naše úspěšnost z TH. 28/7, tedy 25 %.

Za velmi nadstandardní výkon si vysloužil ocenění hráče utkání Sam Cinger.

Soupeřovi hráči byli po technické stránce naprosto srovnatelní s námi. Ale narozdíl od nás u nich byl vidět chtíč se v každé situaci vydat naplno a nic nevzdat.

SKM Zastal Zielona Góra - Sokol Pražský              80:47 (10:9 24:22 59:34)

V druhém sobotním utkání jsme vyzvali domácí mužstvo. Celý první poločas jsme se soupeřem drželi krok. Chyby v útoku jsme dělali podobné a v podobném množství jako v předchozích utkáních, ale dokázali jsme to napravovat v obraně. Trochu nám pomohla i nemohoucnost soupeře trestat naše chyby, Vše nasvědčovalo, že odehrajeme vyrovnané utkání. Tato myšlenka se ale ihned na počátku druhého poločasu zhroutila. Zbytečné 2-3 chyby při vhazování či přihrávce potrestal soupeř lehkými koši. Na nás padla deka, zcela jsme přestali spolupracovat, kompletně přestali plnit pokyny, nepomohli jsme si a hlavně jsme se nepodpořili. Naopak jsme si vyčítali chyby, což nám v dané chvíli nijak nepomůže. Třetí čtvrtinu jsme tak prohráli o neuvěřitelných 23 bodů!!!

V tomto utkání jsme si vedli statistiku nedaných košů z vyložených šancí a ztrát. Košů z vyložených šancí, tedy z podkošového prostoru jsme zazdili 19 (38 bodů) a ztrát jsme nakupili 28.

Hráčem utkání byl zvolen kapitán Patrik Očadlík.

Sokol Pražský- Korona 1919 Krakow                      82:66 (24:13 41:26 60:51)

Do posledního utkání jsme vstupovali stále se stejnou mantrou. Nepodcenit rozcvičení a začátek utkání. To se nám konečně podařilo. Slušnou obranou a útočnou kombinací jsme soupeře v poločase přehráli o 15 bodů. Začátek druhého poločasu nám ale opět začal ujíždět a soupeř se dotáhl na 5 bodů. Pár slepenými koši jsme ale na konci čtvrtiny soupeři odskočili a to nám psychicky pomohlo. Poslední dějství jsme si už dokázali v rámci možností pohlídat a radovali jsme se z prvního vítězství v turnaji CEYBL.

Adam Horčička byl hráčem utkání.

Z turnaje jsme si tak odvezli 4. místo, ale především neocenitelné zkušenosti. Byli jsme konfrontováni s velmi kvalitními soupeři, kteří nám ukázali, jak se hraje moderní basketbal. Na povrch také v plné nahotě prosákly naše nedostatky. Týmové pojetí útoku, obranná činnost 1na1 (sbírali jsme jeden faul za druhým), odstavení hráče na doskoku, orientace v prostoru, psychická odolnost v těžkých chvílích a dalo by se pokračovat. Proto ale na tyto turnaje jezdíme. Všechny tyto zápasy nám do budoucna velmi pomohou.

Veškeré statistiky, fotky z utkání, výsledky jsou k nalezení na stránkách CEYBL.