U11 odehráli první oficiální utkání

O víkendu 21.-22. 10. jsme odehráli první oficiální zápasy v pražském přeboru. V sobotu jsme sehráli dvě utkání v domácím prostředí, v neděli nás pak čekaly další dva zápasy, tentokrát na palubovce gymnázia PORG.

Sokol Pražský - BA Sparta 74:20

V utkání se Spartou jsme od začátku udržovali vedení, trápili nás nicméně zbytečné fauly, které nám bránily vytvořit si větší náskok, a hra se tak extrémně kouskovala. Rychlými protiútoky se nám poté však podařilo soupeři bodově odskočit, a mohli jsme tak slavit první vítězství v přeboru Prahy.

Jižní Supi - Sokol Pražský 30:83

První čtvrtina druhého utkání nabídla velmi vyrovnanou hru. Zpočátku jsme se nechali mírně zaskočit útočnými kvalitami Supů, nicméně poté jsme se zlepšenou obranou vrátili do hry. V dalších čtvrtinách jsme si již vydobyli pohodlný náskok, který jsme stále navyšovali. Pochvalu kluci zaslouží za oba sobotní zápasy, v nichž se jim podařilo navzdory vysokému rozdílu udržet vysoké tempo po celé utkání.

Gymnázium PORG - Sokol Pražský 57:38

Před utkáním jsme si vytyčili, že chceme do hry vstoupit s maximálním nasazením a dát ihned najevo, že hřiště patří nám. Opak byl bohužel pravdou - zpočátku jsme se prezentovali laxností a ospalostí, což vyústilo v množství zbytečných faulů, které později vedly k vyfaulování několika hráčů v druhém poločase. Přes počáteční šok jsme se ale dokázali alespoň částečně probudit a po poločase bylo skóre 25:23 ve prospěch PORGU. Druhý poločas jsme nezačali dobře a nevydařená sekvence nás vyvedla z míry natolik, že jsme klesli na mysli a zcela přestali hrát svou hru. Soupeř toho využil a vydobyl si náskok 20 bodů, který si víceméně podržel do konce zápasu.

Hráčům PORGU je nutno vyjádřit respekt - jde o šikovný tým, nicméně některé jejich taktické kroky se neslučují s minižákovským basketbalem - odstupovaná obrana, kdy tři až čtyři hráči stojí v bedně; hráč, který vyčkává na polovině, aby mohl po lobované přihrávce hrát sám do koše. To jsou sice účinné nástroje, nicméně kluky v jejich basketbalovém vývoji nikam neposunou. Bohužel jsme se s podobnou hrou již setkali a nadále setkávat budeme i u jiných týmů a můžeme na ni reagovat jedině tím, že zrychlíme přechod z útoku do obrany, budeme sledovat současně svého hráče i míč a v útoku využijeme spolupráci více hráčů.

Sokol Pražský - USK Praha 63:44

Navzdory tomu, že ještě pět minut před začátkem někteří hráči utírali slzy po nevydařeném utkání s PORGEM, jsme se rychle oklepali a do duelu s USK jsme vstoupili s patřičnou vervou. Agresivní obrana vedla k mnoha ziskům a  následným jednoduchým košům, dobře jsme také řešili situace 2 na 1, ve kterých si kluci několikrát poslali výbornou přihrávku.

Celkově šlo o vydařené první zápasy, v nichž kluci především agresivní obranou dali najevo svou bojovnost a nasazení. Ukázaly se nicméně i některé nedostatky zmíněné výše, na kterých budeme v následujícím měsíci pracovat, abychom během dalšího zápasového víkendu podali ještě lepší výkony.