Druhá půlka podzimní části ligy

Mladší žáci vstoupili do druhé půlky podzimní části ligy úspěšně a připsali si dvě hladká vítězství.

Medvědi Tábor vs Sokol Pražský 29:98 (5:21, 5:56, 21:71)

K prvnímu zápasu jsme nastoupili netradičně již ve čtvrtek. Náš vstup byl chladný stejně jako vzduch v místí tělocvičně. Byli jsme nedůslední ve všech činnostech a jen díky slabšímu soupeři jsme za to nebyli trestáni. Do druhé čtvrtiny jsme už konečně nastoupili aktivně a celou čtvrtinu jsme tak vyhráli 35:0 a bylo po zápase. Ve třetím období jsme opět měli „hluché“ období. Soupeř trefil pár střel z větší vzdálenosti a my jsme se tím nechali zbytečně rozhodit a kupili jsme jednu hloupou chybu za druhou. Třetí čtvrtinu jsme tak po zásluze prohráli 16:15! V poslední čtvrtině jsme se vrátili ke hře z druhé čtvrtiny a nic jsme neponechali náhodě. Velkým negativem zápasů kromě našich herních výpadků a vlažného vstupu do utkání byla úspěšnost v zakončení z podkoše a čáry TH!!!

Lions Jindřichův Hradec vs Sokol Pražský 16:160 (6:38, 10:82, 11:121)

Oproti čtvrtečnímu zápasu jsme si dali za cíl lepší vstup do zápasu, a hlavně se soustředit na správné zakončení. Od úvodních minut nebylo pochyb, jak zápas dopadne. Kluci si zápas očividně užívali po celých 40 minut a předváděli pěkné kombinace, které tentokrát úspěšně zakončovali. Super výkon byl i z tříbodové čároy, když jsme proměnili celkem 10 střel za 3 body při slušné úspěšnosti.

Komentář trenéra: „Jsem rád, že jsme zápasy početně zvládli, protože jsme bojovali s různými zraněními, nemocemi a nemohli jsme ani využít mladší hráče, kteří měli svůj zahraniční turnaj. Určitě jsem nebyl spokojen s hodně vlažným vstupem do utkání v Táboře a úspěšností zakončení. Naopak jsem rád, že kluci dobře přistoupili k zápasu v JH a neudělali z něj žádnou „bramboračku“.

Teď nás však 15.11. čeká klíčový zápas proti Jižním Supům na naší palubovce. Musíme se dát zdravotně do pořádku a pak se dobře na tento důležitý zápas pro postup do extraligy připravit.

Zároveň doufáme, že na toto naše derby přijde fandit hodně fanoušků a my se jim odměníme dobrým výkonem!“