Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

U13: 2. turnaj CEYBL

U13: 2. turnaj CEYBL

3.-5.11. byl termín dalšího turnaje CEYBL, kterého se U13 zúčastnili. Odehrál se v Českých Budějovicích a byla to opět veliká škola. Jen je škoda, že se turnaj odehrál pouze 2 týdny po 1. turnaji v Polsku. V mezičase byly ještě podzimní prázdniny, takže mezi turnaji jsme neměli moc prostoru natrénovat

Sršni Písek - Sokol Pražský                          80:55 (25:15 51:26 74:38)

První utkání jsme odehráli proti „domácímu“ Písku. Ten byl složený z poloviny hráči z Písku a z poloviny hráči ČB. Jednalo se o klasickou hru Písku, tedy extrémně tvrdá obrana, často za hranou faulu, rychlost v otáčení hry obrana-útok. Soupeř vytvářel také spoustu chyb a my je dokázali i vcelku dobře využívat. Nicméně na tempo soupeře jsme dlouhodobě fyzicky neměli a s příchodem našich ztrát (33 ztrát) přišlo i trestání soupeřem. Agresivní hra soupeře některé naše hráče zcela psychicky rozložila. Z podkošového prostoru jsme pak nedokázali proměnit 14 šancí.

 

ŠBK Handlová - Sokol Pražský                     57:52 (6:18 20:28 42:35)

V zápase proti neznámé Handlové to již od rozcvičení působilo tak, že snad nemůžeme prohrát a není potřeba se soustředit. Do dvojtaktů jsme chodili na 50 procent, přihrávka na 4 metry nám dělala problém i bez obránce a úspěšnost zakončení také nebyla kdoví jaká. Hráčům se domlouvalo před utkáním i během rozcvičení.

Do utkání jsme i přesto vstoupili vlažně. Soupeř, který byl ještě ve větší nemohoucnosti, nedokázal naše chyby a ztráty (29 ztrát) trestat, takže po první čtvrtině jsme vedli 18:6. Od druhé poloviny druhé čtvrtiny se nám ale naše hra začala rozpadat. Nebyli jsme schopni zvládnout základní herní úkony a soupeř nás začal porážet. Na týmu byla vidět obrovská deka a nebyli jsme schopni najít cestu ven. Do začátku poslední části jsme vstupovali za stavu -7. Až v posledních 5 minutách jsme se dokázali probudit a soupeře jsme v obraně tlačili tak, že jsme dokázali rozdíl skóre rychle stahovat. Už bylo ale pozdě a utkání se otočit nepovedlo. Bohužel zasloužená prohra po nejhorším výkonu za poslední dobu.

Tato utkání potkají každý tým i na nejvyšší úrovni. Utkání kdy se nic nedaří a nic nepomáhá. My jsme si svoje nejslabší chvíle vybrali proti týmu, který jsme měli porazit.

 

Sokol Pražský- BK Inter Bratislava               25:99 (3:40 6:56 10:81)

Druhý den jsme se šli projít do města a do parku, abychom si vyčistili hlavu a nemysleli jen na basketbal. Odpoledne nás čekal nejtěžší soupeř turnaje.

Tým Inter byl o několik levelů nad všemi účastníky. Našim cílem bylo postupovat čtvrtinu po čtvrtině, ve kterých jsme chtěli odčinit zápas z předchozího dne a hlavně ukázat, že také dokážeme hrát tvrdě a že se nevzdáváme. V první čtvrtině ukázal soupeř svou sílu a my jsme nestíhali držet krok. Od druhé čtvrtiny jsme ale náš výkon velmi zlepšili. Nepřestali jsme hrát a i přesto, že se nám nedařilo v útoku, jsme soupeře udrželi pouze na 16 bodech. Třetí dějství bylo podobné a v poslední čtvrtině jsme dokázali soupeře porazit 15:14. To pro nás byla obrovská satisfakce. Ač se zdá výsledek hrozivý, tak to byl náš nejlepší zápas z pohledu energie, snahy a týmovosti.

Inter dokázal na turnaji 4 z 5 zápasů vyhrát o 60+ bodů.

 

Sokol Pražský - BK NH Ostrava                    20:64 (2:9 8:20 14:41)

Ve druhém utkání soboty jsme chtěli navázat na dobrou hru, která se nám dařila proti Interu. Ostrava se na turnaji trápila a my cítili šanci toho využít. A v prvním poločase jsme toho využít víceméně dokázali. Velmi důsledná obrana a vylepšený doskok vedla k tomu, že nám soupeř vsítil pouze 9 bodů v první čtvrtině a 11 ve druhé. V útoku jsme se ale bohužel trápili i my. První body jsme dali až na konci první části. Ostrava velmi dobře bránila 1:1 a my jsme se snažili často prodriblovat v jednom hráči až do koše. Tam si ale soupeř dokázal vypomoci a my jsme tak soupeři spíše míče odevzdávali. Nasbírali jsme 30 ztrát. Více nás ale může mrzet 22 neproměněných šancí z vyložené příležitosti, tedy 44 potenciálních bodů. Několikrát se jednalo o tvrdé fauly, které nebyly odpískány. Pár hráčů se tak začalo v utkání vztekat a nedokázalo se smířit s tím, že rozhodčí své verdikty nikdy nezmění. Je potřeba stále udržovat vlastní hru a nenechat se ničím rozhodit. Soupeřem či rozhodčím.

V druhém poločase nám došly síly a soupeř se už začal vzdalovat.

 

Górnik Airteam Walbrzych - Sokol Pražský  63:44 (16:9 34:15 51:28)

V posledním utkání jsme hráli proti známému soupeři z minulého turnaje. Utkání se neslo v podobném duchu jako celý turnaj. Náš nedůraz ve finální fázi nás stál 28 minutých pokusů z podkošové oblasti, 56 bodů. To je trestuhodná statistika a těžko s ní můžeme vyhrávat. Soupeř je hratelný, ale my se srážíme do kolen vlastními chybami. Tento tým potkáme i v lednu na 3. turnaji a uvidíme, jak se do té doby posuneme.

 

Celý turnaj byl pro náš tým obrovská škola ve všech aspektech hry. V dovednostech technických- driblink, zakončení, přihrávky, fyzických- fyzická připravenost, kondice, týmových- schopnost spolupráce na hřišti, vzájemná podpora (z lavičky i na hřišti), charakter hráčů při pocitu křivdy a v časech nezdaru.

Trenérům to ještě více otevřelo oči z pohledu velkých nedostatků, které je potřeba odstraňovat.

Na tomto odkazu se můžete podívat na veškeré výsledky, fotky, záznamy či rozhovory s hráči a trenéry. https://www.ceybl.eu/cs/vysledky/5/19/75/0

 

Komentář trenéra:

V článku je zmíněné víceméně vše. Jen bych chtěl podotknout, že nemáme vůbec špatný tým. Na turnaji jsme ale poměřovali síly se špičkou Střední Evropy, která nám brutálně nastavila zrcadlo. Proto ale na turnaje CEYBL jezdíme, kvůli těmto zkušenostem, které v zápasech se slabšími soupeři těžko získáme. Já jsem se utvrdil v tom, že musím upravit z velké části přístup v trénincích a chtít po hráčích mnohem více. Doufám a věřím, že i hráči si sáhnou do svědomí a budou se snažit vnímat své nedostatky, na kterých by měli chtít sami pracovat.

Mrzí mě, že místy hledáme chybu někde jinde (u rozhodčího, u faulujícího soupeře…) a nejsme ochotni si přiznat vlastní chybu. S hráči jsme o tom v průběhu turnaje hodně mluvili. Je super, že všechny zápasy byly natáčeny a všichni se můžeme zpětně podívat, jak to bylo ve skutečnosti. Zda jsme prohráli kvůli rozhodčímu nebo kvůli našim chybám. S hráči si v týdnu na 30 minut sedneme a na úryvky z utkání se podíváme. Za zápasy jsem nesmírně rád. Je veliká škoda, že jsme neurvali vítězství s Handlovou, ale o to víc hladoví bychom nyní měli být.

Galerie k aktualitě

Diskuze

Tabulka

1. Sokol Pražský U13 6 476:152 12
2. BA Sparta 6 451:172 10
3. Jižní Supi 6 163:357 8
4. SK Velká Ohrada 6 91:500 6

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 132947
Posledních 30 dnů: 1595 | Posledních 7 dnů: 456 | Poslední den: 39

© 2023 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne