Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu

Příští zápas

U13: 2. turnaj CEYBL

3.-5.11. byl termín dalšího turnaje CEYBL, kterého se U13 zúčastnili. Odehrál se v Českých Budějovicích a byla to opět veliká škola. Jen je škoda, že se turnaj odehrál pouze 2 týdny po 1. turnaji v Polsku. V mezičase byly ještě podzimní prázdniny, takže mezi turnaji jsme neměli moc prostoru natrénovat

Sršni Písek - Sokol Pražský                          80:55 (25:15 51:26 74:38)

První utkání jsme odehráli proti „domácímu“ Písku. Ten byl složený z poloviny hráči z Písku a z poloviny hráči ČB. Jednalo se o klasickou hru Písku, tedy extrémně tvrdá obrana, často za hranou faulu, rychlost v otáčení hry obrana-útok. Soupeř vytvářel také spoustu chyb a my je dokázali i vcelku dobře využívat. Nicméně na tempo soupeře jsme dlouhodobě fyzicky neměli a s příchodem našich ztrát (33 ztrát) přišlo i trestání soupeřem. Agresivní hra soupeře některé naše hráče zcela psychicky rozložila. Z podkošového prostoru jsme pak nedokázali proměnit 14 šancí.

ŠBK Handlová - Sokol Pražský                     57:52 (6:18 20:28 42:35)

V zápase proti neznámé Handlové to již od rozcvičení působilo tak, že snad nemůžeme prohrát a není potřeba se soustředit. Do dvojtaktů jsme chodili na 50 procent, přihrávka na 4 metry nám dělala problém i bez obránce a úspěšnost zakončení také nebyla kdoví jaká. Hráčům se domlouvalo před utkáním i během rozcvičení.

Do utkání jsme i přesto vstoupili vlažně. Soupeř, který byl ještě ve větší nemohoucnosti, nedokázal naše chyby a ztráty (29 ztrát) trestat, takže po první čtvrtině jsme vedli 18:6. Od druhé poloviny druhé čtvrtiny se nám ale naše hra začala rozpadat. Nebyli jsme schopni zvládnout základní herní úkony a soupeř nás začal porážet. Na týmu byla vidět obrovská deka a nebyli jsme schopni najít cestu ven. Do začátku poslední části jsme vstupovali za stavu -7. Až v posledních 5 minutách jsme se dokázali probudit a soupeře jsme v obraně tlačili tak, že jsme dokázali rozdíl skóre rychle stahovat. Už bylo ale pozdě a utkání se otočit nepovedlo. Bohužel zasloužená prohra po nejhorším výkonu za poslední dobu.

Tato utkání potkají každý tým i na nejvyšší úrovni. Utkání kdy se nic nedaří a nic nepomáhá. My jsme si svoje nejslabší chvíle vybrali proti týmu, který jsme měli porazit.

Sokol Pražský- BK Inter Bratislava               25:99 (3:40 6:56 10:81)

Druhý den jsme se šli projít do města a do parku, abychom si vyčistili hlavu a nemysleli jen na basketbal. Odpoledne nás čekal nejtěžší soupeř turnaje.

Tým Inter byl o několik levelů nad všemi účastníky. Našim cílem bylo postupovat čtvrtinu po čtvrtině, ve kterých jsme chtěli odčinit zápas z předchozího dne a hlavně ukázat, že také dokážeme hrát tvrdě a že se nevzdáváme. V první čtvrtině ukázal soupeř svou sílu a my jsme nestíhali držet krok. Od druhé čtvrtiny jsme ale náš výkon velmi zlepšili. Nepřestali jsme hrát a i přesto, že se nám nedařilo v útoku, jsme soupeře udrželi pouze na 16 bodech. Třetí dějství bylo podobné a v poslední čtvrtině jsme dokázali soupeře porazit 15:14. To pro nás byla obrovská satisfakce. Ač se zdá výsledek hrozivý, tak to byl náš nejlepší zápas z pohledu energie, snahy a týmovosti.

Inter dokázal na turnaji 4 z 5 zápasů vyhrát o 60+ bodů.

Sokol Pražský - BK NH Ostrava                    20:64 (2:9 8:20 14:41)

Ve druhém utkání soboty jsme chtěli navázat na dobrou hru, která se nám dařila proti Interu. Ostrava se na turnaji trápila a my cítili šanci toho využít. A v prvním poločase jsme toho využít víceméně dokázali. Velmi důsledná obrana a vylepšený doskok vedla k tomu, že nám soupeř vsítil pouze 9 bodů v první čtvrtině a 11 ve druhé. V útoku jsme se ale bohužel trápili i my. První body jsme dali až na konci první části. Ostrava velmi dobře bránila 1:1 a my jsme se snažili často prodriblovat v jednom hráči až do koše. Tam si ale soupeř dokázal vypomoci a my jsme tak soupeři spíše míče odevzdávali. Nasbírali jsme 30 ztrát. Více nás ale může mrzet 22 neproměněných šancí z vyložené příležitosti, tedy 44 potenciálních bodů. Několikrát se jednalo o tvrdé fauly, které nebyly odpískány. Pár hráčů se tak začalo v utkání vztekat a nedokázalo se smířit s tím, že rozhodčí své verdikty nikdy nezmění. Je potřeba stále udržovat vlastní hru a nenechat se ničím rozhodit. Soupeřem či rozhodčím.

V druhém poločase nám došly síly a soupeř se už začal vzdalovat.

Górnik Airteam Walbrzych - Sokol Pražský  63:44 (16:9 34:15 51:28)

V posledním utkání jsme hráli proti známému soupeři z minulého turnaje. Utkání se neslo v podobném duchu jako celý turnaj. Náš nedůraz ve finální fázi nás stál 28 minutých pokusů z podkošové oblasti, 56 bodů. To je trestuhodná statistika a těžko s ní můžeme vyhrávat. Soupeř je hratelný, ale my se srážíme do kolen vlastními chybami. Tento tým potkáme i v lednu na 3. turnaji a uvidíme, jak se do té doby posuneme.

Celý turnaj byl pro náš tým obrovská škola ve všech aspektech hry. V dovednostech technických- driblink, zakončení, přihrávky, fyzických- fyzická připravenost, kondice, týmových- schopnost spolupráce na hřišti, vzájemná podpora (z lavičky i na hřišti), charakter hráčů při pocitu křivdy a v časech nezdaru.

Trenérům to ještě více otevřelo oči z pohledu velkých nedostatků, které je potřeba odstraňovat.

Na tomto odkazu se můžete podívat na veškeré výsledky, fotky, záznamy či rozhovory s hráči a trenéry. https://www.ceybl.eu/cs/vysledky/5/19/75/0