U13: 2. kvalifikační turnaj v PP

11.-12.11. odehráli starší minižáci druhý a zároveň poslední kvalifikační turnaj v Přeboru Prahy. Opět se tak utkali s týmy BA Sparta, Jižní Supi a Velká Ohrada.

Sokol Pražský – Jižní Supi                           70:21 (9:8 25:11 43:19)

Do utkání jsme vstoupil velmi špatně a vlažně. Opět nedostatečný důraz, obzvláště při zakončování z blízké vzdálenosti nás srážel k zemi. Bohužel jsme si nepsali technický zápis, ale odhadem jsme netrefili tak 30-40 pokusů. Přitom obrana soupeře nebyla nijak oslnivá. K tomu se přidala horší úspěšnost šestek (31/12 = 39%). Našim cílem je vždy alespoň 50 %. V druhém poločase jsme hráli mnohem lépe, ale celkový dojem z utkání nebyl dobrý.

Sokol Pražský – BA Sparta                           64:45 (34:9 44:26 59:37)

V druhém utkání jsme měřili síly s nejtěžším soupeřem. Věděli jsme, že pokud předvedeme hru jako v předchozím utkání, tak nadějí moc nemáme. Naštěstí jsme se probudili a na soupeře jsme od začátku nastoupili s chutí hrát a bojovat. Dobrou obranou a rychlým přechodem jsme dokázali soupeři odskočit. První čtvrtinu jsme ovládli vysoko 34:9, což de facto rozhodlo zápas. V druhé pětce jsme se těžko srovnávali se silnější (a vyšší) sestavou soupeře, přišlo i dokonce pár slz. K tomu se místy přidalo ukřivděné stěžování na rozhodčí. To je potřeba se odnaučit, stěžování na rozhodčí nemá na hřišti co dělat!!! Obzvláště v mládežnických kategoriích.

Utkání jsme ale odehráli v mnohem lepším rozpoložení než utkání první. Šestky 30/17 = 57% (Patrik 10/10).

Sokol Pražský- SK Velká Ohrada                  96:10 (28:0 51:4 72:8)

V nedělním utkání nás opět trápila špatná úspěšnost v zakončení. Bylo to podobné jako proti Supům. Šestky 17/4 = 24%!!! V druhé polovině jsme se uchylovali ke hře jednoho hráče a míč jsme málo posílali. Z toho důvodu jsme skoro celý druhý poločas odehráli s omezeným driblinkem, kdy hráči měli místy zakázáno driblovat a byli nuceni se více uvolňovat a překonat soupeře přihrávkami. Obraz hry se okamžitě zlepšil. Asi budeme praktikovat častěji!

Kvalifikační skupinu jsme tak zvládli bez porážky a v dalších měsících budeme hrát ve skupině F1, ve které už budou ty nejlepší týmy z Prahy.