Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

Finálový turnaj EYBL U17 v estonském Tallinu

Finálový turnaj EYBL U17 v estonském Tallinu

Letošní ročník turnaje EYBL nás dvakrát zavedl do Estonska. V prvním turnaji Evropské mládežnické ligy (EYBL) nás hostila z kraje listopadu basketbalová akademie která sídlí nedaleko města Rakvere a druhý turnaj jsme z kraje ledna pořádali u nás na Sokole Pražském. Díky dobrým výkonům na obou turnajích jsme obsadili celkově čtvrté místo, které nám zajistilo finálový turnaj opět v Estonsku, tentokrát v hlavním městě Tallinu. Chtěl bych moc poděkovat Sokolu Pražskému a rodičům hráčů, kteří nám díky své finanční pomoci umožnili na tento finálový turnaj odcestovat.

Na turnaj jsme odletěli ve čtvrtek 15.2. v odpoledních hodinách letem přes Varšavu. Turnaj byl velmi dobře zařízen, takže jsme měli zajištěný odvoz z letiště, přímo do nově vzniklého kampusu. Díky rozlosování turnaje jsme mohli v poklidu povečeřet a naladit se spánkem na páteční dva zápasy. První utkání jsme absolvovali v pátek po polední proti týmu KK Viimsi basketball, který sídlí nedaleko Tallinu. Bohužel jak už to tak bývá v našem podání na podobných turnajích, nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdší a chytřejší hrou soupeře, než na kterou jsme zvyklí v Čechách a tento zápas jsme prohráli. 

Druhý zápas nás čekal tentýž den o čtyři hodiny později proti finskému Tapiolan Honka. Zde jsme podali už o poznání lepší výkon než v prvním zápase, nicméně soupeř byl v koncovce šťastnější a vyhrál o 3 body. Regenerace na další sobotní zápas nebyla ideální, jak už to po prohrách bývá, nicméně my jsme věděli že se z chyb chceme poučit a na turnaji ukázat, že na finálový turnaj patříme právem. 

Sobotní utkání proti Centrum Tigers z Osla jsme nezačali dobře, hlavně na útočné polovině, ale postupně se zlepšující hra nesla ovoce. Nejvíce se nám podařila třetí čtvrtina, kdy jsme soupeři odskočili a utkání již dovedli do vítězného konce. Tím nám boje ve skupině skončili, a odsoudili nás o boj a konečné 5. místo na turnaji. 

K odpolední regeneraci a mentálnímu odpočinku jsme využili Finský záliv (Baltské moře), kde mezi ledovými kry jsme zhladili nohy. 

Poslední zápas byl již jasnou záležitostí, neboť soupeři se na turnaji zranilo několik hráčů, a tak jsme více než se soupeřem bojovali s brzkou ranní hodinou zápasu. Sokol Pražský tedy nakonec obsadil pěkné 5. místo na turnaji. 

Co je ale podstatné a proč jsme na turnaj odjeli je konfrontace s mezinárodním basketbalem, který kluky velmi posouvá a my doufáme že nám pomůže v české lize k dosažení pěkných výsledků, a hlavně klukům ukáže v čem jsou hráči ze zahraničí na tom lépe než oni. 

Ted už je jen na nich, jestli je to bude motivovat do další práce a pomůže jim to v jejich basketbalové kariéře. 

Diskuze

Tabulka

1. Basket Fio banka.. 6 551:464 11
2. Slavoj BK Litoměřice 6 502:459 11
3. Královští sokoli 6 529:478 10
4. Sokol Pražský A 6 417:452 9
5. Tuři Svitavy 6 421:440 7
6. BK Opava "B" 6 425:552 6

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 139447
Posledních 30 dnů: 1301 | Posledních 7 dnů: 299 | Poslední den: 32

© 2024 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne